"Лудогорец" започна контролите с равенство срещу руснаци

Привлеченият от "Ботев" Жоао Пауло вкара първия си гол за "Лудогорец", а можеше и да донесе победата на своя тим

Лудогорец" завърши 1:1 с руския "Арсенал" (Тула) в първата си контрола от зимния подготвителен лагер в Турция.

Българският шампион изостана в резултата след автогол на Игор Пластун в 64-ата минута, но стигна до равенството десет минути по-късно, когато привлеченият от "Ботев" (Пловдив) Жоао Пауло вкара първото си попадение за разградчани.

Тимът на Георги Дерменджиев показа две коренно различни лица в днешната среща. През първото полувреме "Лудогорец" беше тотално надигра от "Арсенал". След почивката обаче ситуацията се промени и българският отбор може да съжалява, че не спечели мача.

Дерменджиев стартира с Владислав Стоянов на вратата и пред него Йордан Минев, Козмин Моци, Георги Терзиев, Александър Василев, Абел Анисе, Лукас Саша, Вандерсон, Джоди Лукоки, Жуниор Кишада и Клаудиу Кешеру.

"Лудогорец" не отправи нито един опасен удар през първото полувреме. В същото време "Арсенал" непрекъснато създаваше напрежение пред вратата на Стоянов. Вратарят и централните бранители пред него обаче спряха всички изстрели на руския отбор.

След почивката в игра за българския шампион се появиха Жоао Пауло, Джонатън Кафу, Марселиньо, Върджил Мисиджан, Натанаел, Сисиньо, Густаво Кампаняро, Хосе Паломино, Игор Пластун и новопривлеченият вратар Ренан дос Сантос.

Още в първите минути след подновяването на играта Пауло и Кафу пропуснаха отлични ситуации за откриване на резултата. Вместо това се стигна до гол за "Арсенал" в 64-ата минута, когато Пластун прати топката в собствената си врата след центриране отдясно на Олег Власов.

Малко след гола Кампаняро беше изваден сам срещу вратаря на руския тим, но не успя да го преодолее. Все пак в 74-ата минута натискът на "Лудогорец" даде резултат. Марселиньо изведе Кафу отдясно, последва центриране към вратарското поле и за Пауло не бе проблем да изравни.

Добрите пасове на Марселиньо продължиха да тормозят отбраната на "Арсенал", но съотборниците му не се възползваха от тях. Последователно Пластун и Пауло направиха сериозни пропуски, а след това и самият Марселиньо пропиля хубав шанс да донесе победата на "орлите".