"Юнайтед" загуби от "Хъл сити", но все пак се класира за финала

"Червените дяволи" взеха необходимото от двубоя и ще играят финал със "Саутхемптън"

Манчестър юнайтед" се класира за финала на турнира за Купата на лигата, въпреки че загуби с 1:2 при гостуването си в реванша на "Хъл сити".

"Тигрите" поведоха с гол на Том Хидълстоун от дузпа преди почивката, но "червените дяволи" изравниха чрез Пол Погба в средата на втората част. Домакините все пак не се предадоха и стигнаха до успеха с попадение на Омар Байе Нисе няколко минути преди края.

Това обаче не бе достатъчно на "Хъл" да се класира за финала, тъй като "червените дяволи" спечелиха първия двубой на "Олд трафорд" с 2:0 и така с общ резултат 3:2 си осигуриха мач със "Саутхемптън" за трофея.

Гостите започнаха предпазливо двубоя днес и това даде възможност на "Хъл" да създаде няколко положения през първата част. Клукас и Омар Ниасе стреляха неточно, а шут Шон Малони бе спрян от Давид де Хеа. В 35-ата Том Хъдълстон откри резултата от дузпа, която бе отсъдена за нарушение на Рохо при борба за позиция при изпълнение на корнер.

"Юнайтед" се опита веднага да отвърне но точен удар на Златан Ибрахимович бе уловен от Маршал. Малко след това идентично на дузпата положение се случи и в наказателното на "Хъл", но Джон Мос този път не отсъди наказателен удар.

След почивката мениджърът на домакините Марко Силва направи бързи две смени, но вместо това да доведе до импулс в играта на тима му, в 66-ата минута Погба възстанове равенството. Маркъс Рашфорд проби отляво, топката му бе отнета, но стигна до французина, който с прецизен удар отбеляза.

В 78-та минута Омар Ниасе уцели страничния стълб на Де Хеа, а седем минути по-късно все пак се разписа. Той бе намерен с перфектен успореден на голлинията пас и за него не бе проблем да вкара от няколко метра.

Това върна надеждите на домакините, тъй като в тази фаза на турнира головете на чужд терен не се броят в редовното време и при още един за "тигрите", щеше да се стигне до продължения. Това обаче не се случи и така "Юнайтед" стигна до финала.