Уолкът и Уелбек вдъхновиха "Арсенал" за разгром срещу "светците" за ФА къп

Тио Уолкът вкара три гола за победата с 5:0 срещу "Саутхемптън"

Три гола на Тио Уолкът и два на Дани Уелбек изпратиха "Арсенал" в осминафиналите за Купата на Англия. Лондончани спечелиха с 5:0 гостуването си на "Саутхемптън".

"Топчиите" бяха без мениджъра си Арсен Венгер, който изгледа срещата от трибуните заради наказание. Французинът даде възможност за игра на футболисти, които по-рядко участват в мачовете.

Въпреки това "Арсенал" имаше превъзходство и стигна до изразителна победа.

В 15-ата минута Уелкбек беше изведен в ляво в наказателното поле и преодоля Люис. Седем по-късно нападателят получи дълъг пас, овладя добре и удвои.

Лондончани отбелязаха трети гол преди почивката. Уелбек стигна топката почти до аутлинията и я прати пред вратата, където Уолкът изпревари защитник и вкара.

По подобен начин дойде и голът за 4:0. Този път Алексис Санчес от аутлинията върна към точката за изпълнение на дузпа и Уолкът насочи топката във вратата.

В 84-ата минута Санчес беше изведен на скорост по лятото крило, напредна и подаде към Уолкът, който нямаше затруднения да вкара третия си гол.