"Монако" измъкна равен от ПСЖ в последната минута, за да задържи върха

Фабио Таварес от "Монако" (вдясно) се бори за топката с Левен Курзава

"Монако" измъкна точка в 92-ата минута при гостуването си на "Пари Сен Жермен", а равенството 1:1 остави монегаските на върха в класирането на Лига 1 след 22 кръга.

"Монако" и "Ница" имат по 49 точки, но отборът от княжеството е с по-добра голова разлика. Парижани са трети с 46 точки. Малко по-рано вчера "Ница" постигна логична победа с 3:1 над "Гинган у дома.

Двата отбора направиха много добър мач, със скоростни атаки, голови положения и вратарски спасявания. Попаденията обаче дойдоха след почивката.

Най-напред в 81-ата минута съдията Франк Шнайдер отсъди дузпа, която предизвика доста усмивки и учудване. Джибрил Сидибе при движението си събори Юлиан Дракслер, който пък се опитваше да засече центриране на Томас Мюние. От бялата точка Единсон Кавани не сгреши и даде преднина на своите.

В 92-ата минута Бернардо Силва спря дъха на феновете на домакините, след като изравни с топовен изстрел от над 25 метра.

След корнер топката беше върната назад, близо до централната зона Силва я пое, два пъти бутна напред и с мощен изстрел и благодарение на рикошет в крака на Тиаго Силва наказа влезлия като смяна вратар Алфонс Ареола.

Преди това, малко след почивката Бернардо Силва можеше да открие резултата, но се размина пред голлинията. Малко преди гола за домакините пък влезлият като резерва Анхел ди Мария се размина с гола от идентична позиция.