С резервите ЦСКА загуби тежко от корейци

ЦСКА не успя да се противопостави на корейския "Сувон"

© Архив, LAP.bg

ЦСКА допусна тежка загуба с 0:4 от корейския "Сувон" в поредната си приятелска среща от лагера си в Испания. Треньорът Стамен Белчев пусна в игра резервите и по време на мача направи няколко промени.

И в този си вид съставът на ЦСКА допусна грешки в защита, от които съперникът се възползва. След почивката в игра се появи бразилският полузащитник Рафаел Силва Фонтеш, дошъл на проби при червените.

Корейците поведоха в деветата минута който Ким Мин-У центрира от ляво към далечната греда и бразилският нападател Джонатан от малък ъгъл преодоля Александър Конов.

В 54-ата минута "Сувон" получи дузпа. Другият бразилец в състава - Сантош, вкара. Забавянето при изпълнението му предизвика недоволството на играчите на ЦСКА, но резултатът стана 2:0.

Третото попадение за корейците дойде след нова неточност в отбраната на червените. В 80-ата минута след центриране Пламен Гълъбов не изчисти добре и непокрития Ки-хун Йом с много хубав удар отбеляза.

Шест минути по-късно резервата Ки-Дон с удар по тревата от 15 метра прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на ЦСКА.

"Не е добър резултатът, както и играта. Дадохме шанс на хората, които не получават редовно минути. Имахме и двама нови, които влязоха - Кевин Кубемба и Рафаел. Това се натрупа срещу един силен и добре организиран отбор", каза Белчев пред "Диема спорт".

"Във фаза защита стояхме много далеч от противника, беше късно да ги пресираме. Играхме много бавно, давахме възможност на противника да се прибира. Загубихме и борбата по фланговете".

"Очаквайте да видите хората, които се представят най-добре в тренировките и мачовете. Хора, които не дават максимума от себе си, да играят. Това няма как да стане", добави треньорът. Той посочи, че не е впечатлен от дошлия на проби Рафаел Фонтеш.

Съставът на ЦСКА: Александър Конов, Антон Недялков (59-Рафаел Силва Фонтеш), Николай Бодуров (46-Пламен Гълъбов), Божидар Чорбаджийски (65-Рафаел Перес), Стойчо Атанасов, Давид Симао (79-Рубен Пинто), Никола Колев (62-Красимир Станоев), Румен Руменов (73-Тонислав Йорданов), Кирил Десподов (79-Густаво Кулма), Арсенио (34-Александър Георгиев), Кубемба (59-Милчо Ангелов)