"Лудогорец" падна от поляци, Дяков се контузи

Светослав Дяков беше сменен принудително в 52-ата минута

Лудогорец" загуби с 0:1 от полския "Термалика" в приятелска среща в Турция. Гола вкара Артьом Путивцев в 17-ата минута.

Дерменджиев не можеше да разчита на една от звездите в състава си Джонатан Кафу, който се възстановява от грипно заболяване. По-големият проблем дойде в началото на втората част, когато капитанът Светослав Дяков получи травма и беше сменен принудително от Лукас Саша.

Четвъртият в полското първенство започна по-активно и поведе в 17-ата минута. Тогава след центриране от ъглов удар Путивцев засече с глава.

Малко след това Клаудиу Кешеру можеше да изравни, но след удара му от границата на наказателното поле топката срещна гредата и излезе в аут. В 42-ата минута Натанаел центрира от ляво по тревата и румънският нападател се хвърли на шпагат, но не успя да засече точно.

След почивката "Лудогорец" действаше по-добре. В 53-ата минута Вандерсон беше изведен от ляво от Марселиньо и върна към Керешу, чийто удар беше блокиран. Топката отскочи към Джоди Лукоки, който овладя и стреля силно от десетина метра, но над вратата.

В 70-ата минута се стигна до напрежение и бурна саморазправа от страна на Путивцев след негов фаул срещу Лукас Саша. След около четириминутно прекъсване мачът беше подновен.

До края "Лудогорец" опита да изравни, но не успя и допусна първата си загуба по време на подготовката си.

Съставът на "Лудогорец": Владислав Стоянов (74-Ренан), Сисиньо (46-Йордан Минев), Козмин Моци (75-Игор Пластун), Хосе Луис Паломино, Натанаел, Светослав Дяков (52-Лукас Саша), Абел Анисе, Джоди Лукоки (80-Жоао Пауло), Марселиньо (80-Густаво Кампаняро),Вандерсон (80-Върджил Мисиджан), Клаудиу Кешеру (76-Жуниор Кишада)