Волейболният "Левски" отстъпи срещу "Фенербахче" пред пълна зала

Сините не успяха да се противопоставят на съперника и загубиха тежко

Волейболистите на "Левски" загубиха тежко с 0:3 (16:25, 16:25, 17:25) срещу "Фенербахче" в първата среща от осминафиналите в CEV Cup.

Големият успех за сините бяха изпълнените трибуни в зала "Универсиада". Публиката се завърна, след като в последните години се беше отдръпнала от волейболния отбор.

В мача "Левски" не успя да се противопостави на по-опитния си съперник и загуби след 70 минути. Сините отстъпиха във всички елементи.

Воденият от Петър Шопов състав допусна близо два пъти повече грешки (21 срещу 12) и направи три блокади срещу 11 на съперника. Турският отбор имаше преимущество и в атака, като постигна 53% успеваемост спрямо 36% за домакините.

Мачът се игра пред около 2000 зрители в зала "Универсиада"

От началото "Фенербахче" започна уверено и дръпна с 6:1. Сините успяха да се доближат, но след това съперникът им отново увеличи преднината си и стигна до 25:16. Във втория гейм имаше сходен развой, като турците спечелиха с голяма разлика.

"Левски" се бори в третата част и следваше плътно "Фенербахче" до средата на гейма. След това обаче истанбулският отбор отново натрупа голяма преднина и спечели мача.

Мартин Павлов и Симеон Александров единствени от "Левски" завършиха с двуцифрен точков актив - съответно с 12 и 10 точки. Най-резултатен с 18 стана Ален Шкет от "Фенербахче".

Реваншът е на 16 февруари в Истанбул, като "Левски" се нуждае от победа с 3:0 или 3:1, за да стигне до "златен гейм".