Жекова спечели малкия финал, остана седма в Банско

Радостта на Жекова след спечеления малък финал

Българската сноубордистка Александра Жекова завърши седма в състезанието по бордъркрос от Световната купа по сноуборд в Банско.

Тя не успя да се класира за финала, като остана пета във втората полуфинална серия в надпреварата. След това Жекова спечели малкия финал и си осигури седмото място в крайното класиране и 360 точки за Световната купа.

Денят започна отлично за Жекова, която преодоля четвъртфиналите. В последната серия тя стигна до второто място, като изостана само от австралийката Бел Брокхоф.

В полуфинала обаче българката не можа да се справи с предизвикателството да се нареди сред първите три. Тя съумя да се съсредоточи и стигна до успех в малкия финал.

Шампионка стана Брокхоф, която изпревари олимпийската шампионка Ева Самкова и Кло Трепьош.

В генералното класиране води Брокхоф с 2400 точки, следвана от Самкова с 2250 и Кло Трепьош с 1900. Жекова има 820 и заема осмото място.

Подкрепата от публиката за Жекова

При мъжете се получи изненада, след като австриецът Алесандро Хемерле спечели първото място. След него се наредиха Пиер Волте от Франция и канадецът Баптис Брошу.

В неделя предстои последният старт от Световната купа в Банско. Радослав Янков ще участва в паралелния гигантски слалом, след като в петък триумфира в паралелния слалом.