С гол в последните секунди "Лудогорец" победи чехи

Жуниор Кишада вкара победния гол четири секунди преди края на редовното време

Лудогорец" спечели шестата приятелска среща от зимата си подготовка. Шампионите направиха обрат за 2:1 срещу чешкия "Злин".

Победния гол вкара Жуниор Кишада четири секунди преди края на редовното време. През първата част "Злин" поведе, а в началото на втората Клаудио Кешеру изравни.

До края на подготовката си в Турция "Лудогорец" ще играе с БАТЕ (Борисов) и с "Марибор".

В 21-ата минута Джоди Лукоки центрира отляво към Кешерю, но румънецът отблизо стреля във вратаря. "Злин" поведе в 30-ата минута, когато след тъч Милош Копечни получи и центрира отдясно към Даме Диоп. Сенегалецът, който беше оставен непокрит, вкара.

Три минути след това Пауло центрира към Марселиньо и той стреля от пет-шест метра с глава, но Станислав Достал изби. Секунди по-късно вратарят на "Злин" се справи с нов опасен удар с глава, този път на Кешеру.

"Лудогорец" изравни в 47-ата минута - Жоао Пауло стреля от фаул, Достал спаси, но при добавката Кешеру беше точен за 1:1. Две по-късно разградчани бяха близо и до пълен обрат. Синисньо подаде към Жоао Паоло, след чийто удар топката мина покрай лявата греда.

Джоди Лукоки имаше отлична възможност в средата на второто полувреме. Холандецът напредна от ляво сам срещу вратаря след бърза контра, но стреля неточно.

В последната минута Лукоки проби от дясно на скорост, влезе в наказателното поле и подаде към Кишада, който засече за 2:1.

Съставът на "Лудогорец": Стоянов, Минев (46-Сисиньо), Терзиев (46-Пластун), Моци (69-Паломино), Натанаел, Дяков, Саша (46-Кампаняро), Лукоки, Марселиньо (79-Анисе), Пауло, Кешерю (66-Кишада)