Габриел Жезус изкачи "Манчестър сити" в първата тройка

Жезус донесе победата на "Сити" с гол в 93-ата минута

Новото попълнение на "Манчестър сити" Габриел Жезус продължи впечатляващото си представяне във Висшата лига, а "гражданите" измъкнаха много трудна победа с 2:1 срещу "Суонзи" и се изкачиха на трето място в класирането.

След като записа гол и асистенция през седмицата срещу "Уест хем" (4:0), днес бразилският нападател отбеляза и двете попадения срещу "лебедите".

Той откри резултата в началото на двубоя, но съотборниците му едва не изпуснаха победата. "Суонзи" вкара изравнително попадение в 81-ата минута, но новият голмайстор на "Сити" спаси тима си в третата от четирите минути добавено време.

Жезус изигра втория си мач като титуляр под ръководството на Пеп Гуардиола и първи у дома, а звездата на отбора Серхио Агуеро остана на пейката във втори пореден двубой.

Това обаче отново даде резултат и след втората си поредна победа небесносините от Манчестър събраха 49 точки от 24 мача. Те се доближиха на десет точки от лидера "Челси" и на една от втория "Тотнъм", а същевременно изпревариха "Арсенал" с две и "Ливърпул" с три.

Жезус се отличи с три гола и една асистенци в двата си мача като титуляр във Висшата лига

Вдъхновени от разгрома срещу "Уест хем", "Сити" изигра много добро първо полувреме на "Етихад". В 11-ата минута Давид Силва получи топката от тъч, преодоля двама противникови играчи и подаде към Рахим Стърлинг. Англичанинът не успя да отправи удар, но продължи топката към Жезус, който не сбърка отблизо.

В 22-ата минута вратарят на "Суонзи" Лукаш Фабиански направи страхотно спасяване след пряк свободен удар на Яя Туре. Три минути по-късно Стърлинг се измъкна отдясно и центрира към вратарското поле, Жезус опита изстрел с пета, но топката премина покрай далечната греда.

Последваха пропуск на Кевин де Бройне и още едно спасяване на Фабиански срещу Туре. Две минути преди почивката Стърлинг отново създаде напрежение, измъквайки се отдясно, но Мартин Олсон изчисти топката пред голлинията след нескопосано изритване на съотборник.

През второто полувреме обаче "Сити" не успя да продължи в същия дух, позволи на "Суонзи" да разгърне играта си и едва не плати с две точки за отпускането си.

В 48-ата минута Гилфи Сигурдсон изпълни чудесно пряк свободен удар, но Уили Кабайеро отговори с още по-впечатляващо спасяване, избивайки топката в страничната греда.

Три минути по-късно Лирой Сане бе на път да направи 2:0 с центриране отляво, което се насочи опасно към вратата, но срещна страничния стълб и излезе в аут. В 72-ата минута Силва беше изведен зад защитата, но се забави и беше блокиран.

Така се стигна до 81-ата минута, когато Лусиано Нарсинг задържа топката с гръб към вратата и подаде а Сигурдсон. Исландецът се нагласи за шут с левия крак и от границата на наказателното поле преодоля Кабайеро.

"Суонзи" беше много близо до измъкне точка от "Етихад", но в 93-ата минута защитата на гостите се пропука след центриране отдясно на Сане. Жезус се измъкна зад отбраната и стреля с глава, Фабиански спаси, но топката се върна в бразилеца, който я довкара отблизо.