"Байерн" (Мюнхен) стигна до четвъртфиналите за купата

Баварците продължават успешно защитата на титлата си

Байерн" (Мюнхен) се класира за четвъртфиналите за Купата на Германия, след като отстрани с минималното 1:0 "Волфсбург" като домакин.

Единственото попадение за защитаващия трофея си тим вкара Дъглас Коста през първата част.

Жребият за следващата фаза на надпреварата все още не е теглен, като за нея вече се класираха и отборите на "Хамбургер" и "Арминия".

Карло Анчелоти остави Томас Мюлер на резервната скамейка за днешния мач, а в състава след травма се завърна Тиаго Алкантара. Срещата започна с домакински натиск и той бързо доведе до гол. В 18-ата минута Дъглас Коста се озова на добра позиция на средно разстояние и стреля, а топката рикошира в играч на "вълците" и влезе във вратата.

Голът не успокои баварците и те продължиха да доминират, като затрудняваха максимално съперника си с бързи разигравания с по едно или две докосвания. До почивката обещаващи удари на Матс Хумелс и Роберт Левандовски бяха блокирани от защитници на гостите.

"Волфсбург" трудно стигаше до наказателното поле на съперника си и до почивката не успяха да отправят нито един удар по посока на вратата на Мануел Нойер.

Десет минути след подновяването на играта Алкантара засече с глава центриране в наказателното поле, но ударът му мина малко над напречната греда. Малко след това за "вълците" в игра се появи таранът Марио Гомес и това изостри атаките на неговия тим.

Най-чистото положение за гостите обаче дойде чак в 83-ата минута, когато Юнус Мали се озова на страхотна позиция в наказателното поле, но стреля слабо и право в ръцете на Нойер. В крайна сметка резултатът се запази и баварците се класираха напред.