"Юнайтед" премина 2000 точки във Висшата лига с победа над "Уотфорд"

Марсиал беше героят на "Юнайтед" днес след гол и асистенция за успеха с 2:0

Рекордьорът по титли на Англия "Манчестър юнайтед" стана първият отбор, който премина границата от 2000 точки в ерата на Висшата лига.

"Червените дяволи" стигнаха до историческото постижение с домакинска победа над "Уотфорд" с 2:0.

"Юнайтед" записа 16-и пореден мач без загуба в първенството и се отлепи от шестото място.

Тимът на Жозе Моутиньо събра 48 точки и изпревари с две "Ливърпул", който в 19.30 ч. посреща втория "Тотнъм". "Шпорите" имат 50 точки, колкото и третият "Арсенал", а "Челси" е убедително начело с 59 преди утрешния си двубой с "Бърнли".

Страхотен мач за "Юнайтед" срещу бележещия възход "Уотфорд" изигра Антони Марсиал, който асистира за първия гол на Хуан Мата и сам отбеляза втория.

Френският нападател можеше да открие резултата още в 13-ата минута, когато направи отличен пробив по лявото крило, но след това ударът му бе блокиран и премина встрани от вратата.

"Уотфорд", който се намираше в серия от две поредни победи и четири последователни мача без поражение, отговори с хубав шут на Морган Шнайдерлен, който за малко намери целта.

В ответната атака вратарят Еурелио Гомес трябваше да спасява далечен изстрел на Пол Погба, а в 26-ата минута бразилският страж отново отрази удар на френския халф.

Така се стигна до 32-ата минута, когато "Манчестър юнайтед" поведе след отлична атака отляво. Мата успя да я изостри с хитър пас с пета, след което Андер Ерера изведе Марсиал отляво. Французинът центриране по земя, Ибрахимович съобразително пропусна топката и включилият се на върха Мата не сбърка отблизо.

С гол аванс "Юнайтед" контролираше двубоя през втората част, а още в 60-ата минута Марсиал донесе спокойствие на Жозе Моуриньо с второ попадение. Той получи извеждащо подаване от Ибрахимович, нахлу в наказателното поле, сви надясно и прати топката в близкия ъгъл.