"Реал" си върна първото място с победа над "Осасуна"

Роналдо вкара първия гол в мача и вече има 14 попадение в първенството през този сезон

Реал" (Мадрид) си върна първото място в Примера дивисион след победа с 3:1 при гостуването на последния в класирането "Осасуна".

Тимът на Зинедин Зидан записа трети пореден успех в шампиона и събра 49 точки от 20 мача. Белите изпревариха с една точка шампиона "Барселона", като са изиграли две срещи по-малко от каталунците.

След равностойно начало на двубоя, в което преобладаваше битката на терена, Кристиано Роналдо откри резултата в 24-ата минута. Португалецът отбеляза 14-ия си гол в първенството, след като беше изведен вдясно от вратата от Карим Бензема и въпреки последвалата намеса на вратаря топката се озова във вратата.

Само девет минути по-късно обаче "Осасуна", който има едва десет точки от началото на сезона, изравни резултата. Серхио Леон се измъкна зад защитата след далечно подаване на Хуан Фуентес, овладя отлично и прехвърли технично Кейлор Навас.

В 62-ата минута "Реал" си върна аванса в резултата, а Бензема отново имаше голяма заслуга за попадението. Французинът нахлу в наказателното поле и опита да премине през двама играчи, но беше блокиран. Топката обаче попадна в Иско, който не сбърка с удар по диагонала.

В последната от трите минути добавено време на мача резервата Лукас Васкес подпечата победата на мадридчани. Той получи подаване от Марсело, при което Морта пропусна технично топката, Васкес прехвърли вратаря Салваторе Сиригу за крайното 3:1.