"Реал" взе добра преднина срещу "Наполи"

"Реал" направи обрат за 3:1 на "Сантяго Бернабеу"

Реал" (Мадрид) взе добра преднина след 3:1 срещу "Наполи" в първата среща от осминафинала в Шампионската лига.

Италианците поведоха рано с гола на Лоренцо Инсиние. След това шампионът в надпреварата заигра по-добре и направи обрат, благодарение на попаденията на Карим Бензема, Тони Кроос и Каземиро.

Срещата тръгна много добре за "Наполи". Още в осмата минута италианците използваха грешка на съперника и поведоха. Тогава Инсиние пое топката и с техничен удар я прати покрай излезлия напред Кейлор Навас.

"Реал" пое инициативата и започна да атакува. В 19-ата минута Даниел Карвахал подаде от дясно в наказателното поле и Бензема с глава изравни.

До почивката мадридчани имаха още възможности, но не можаха да вкарат. Най-добрата беше пред звездата Кристиано Роналдо, който от добра позиция стреля над вратата.

Втората част започна с гол на "Реал". Роналдо направи хубав пробив от дясно, като стигна до аутлинията. Португалецът върна към Кроос и с много добре насочен удар германецът прати топката по земя в долния ляв ъгъл на вратата на Хосе Рейна.

Каземиро вкара много красив гол от воле в 54-ата минута, за да направи резултата 3:1.

"Наполи" можеше да намали чрез намиращия се в отлична форма Дрис Мертенс, но той стреля над вратата.