За пръв път от 103 години: Аматьорски отбор стигна 1/4-финалите на ФА Къп

"Линкълн сити" ще играе в четвъртфиналите на ФА Къп за пръв път в своята 133-годишна история

За пръв път от 103 години насам аматьорски отбор достигна до четвъртфиналите за Купата на Англия.

Петодивизионният "Линкълн сити" продължи сензационния си поход в най-стария футболен турнир в света, след като победи заемащия 12-ото място във Висшата лига "Бърнли" с 1:0 като гост.

В герой за "Линкълн" се превърна централният защитник Шон Раджет. 23-годишният бранител увенча добрата си игра през целия мач с точен изстрел с глава в 89-ата минута на двубоя.

Това е едва четвъртата домакинска загуба на "Бърнли" през този сезон. Във Висшата лига тимът на Шон Дайх загуби вкъщи само от "Манчестър сити", "Арсенал" и "Суонзи" и имаше 11 победи и две равенства в 16-те си досегашни срещи на "Търф моор" във всички турнири.

"Линкълн сити", който е лидер в Националната лига и е устремен към промоция в професионалния футбол, достига финалната осмица на ФА Куп за пръв път в своята история.