"Сити" стигна само до преиграване с "Хъдърсфилд", мъките на "Лестър" продължават

"Сити" не успя да намери решение срещу организираната игра на третия в Чемпиъншип

Петкратният носител на трофея "Манчестър сити" утежни допълнително натоварената си програма, след като не успя да победи втородивизионния "Хъдърсфилд" в осминафиналите за Купата на Англия.

Двата отбора не си вкараха гол пред 24-те хиляди зрители на стадион "Кърклийс" и ще определят победителя от сблъсъка след преиграване на "Етихад" в началото на следващия месец.

Пеп Гуардиола даде почивка на част от титулярите си, но въпреки това излезе с много солиден състав - Клаудио Браво, Александър Коларов, Джон Стоунс, Николас Отаменди, Пабло Сабалета, Фернандо, Фернандиньо, Фабиан Делф, Нолито, Хесус Навас и Серхио Агуеро.

"Гражданите" очаквано доминираха и създадоха повече положения за гол. "Хъдърсфилд" обаче игра много организирано, не допускаше грешки в защита и рядко позволяваше да се стигне до напрежение пред вратата на Джоел Колман.

В същото време кошмарните дни за шампиона на Англия "Лестър" продължиха с пълна сила след загуба при гостуването на третодивизионния "Милуол" с 0:1.

"Лисиците" играха с човек повече след 52-ата минута заради втори жълт картон на Джек Купър, но въпреки това не успяха да стигнат дори до преиграване, след като Шон Къмингс прониза Рон-Роберт Цилер в добавеното време на двубоя.

"Милуол", който заема седмото място в Лига 2, отстрани трети пореден отбор от Висшата лига след "Борнемут" (3:0) и "Уотфорд" (1:0).

В другия мач, който се игра по същото време, "Мидълзбро" пропиля два гола преднина срещу третодивизионния "Оксфорд юнайтед", но все пак стигна до драматична победа с 3:2 след победно попадение на Кристиан Стуани в 86-ата минута.

По-рано днес петодивизионният "Линкълн сити" продължи сензационния си поход с победа при гостуването на един от най-добрите домакините в елита - "Бърнли".

"Линкълн" стана първият аматьорски отбор, достигнал до четвърфиналите на ФА Къп, от 1914 г. насам.