Бейл се завърна с гол за четвърта поредна победа на "Реал"

Бейл не беше играл в продължение на три месеца, но имаше нужда само от 13 минути, за да отбележи

Гарет Бейл се завърна с гол след тримесечно отсъствие от терените заради контузия, а "Реал" (Мадрид) продължи да крачи към титлата в Испания след домакински успех срещу "Еспаньол" с 2:0.

Тимът на Зинедин Зидан записа четвърта поредна победа в първенството и събра 52 точки от 21 мача. Белите се откъснаха с четири пред "Барселона", който е изиграл 22 мача, а в неделя има домакинство на новака "Леганес".

"Реал" откри резултата на "Сантяго Бернабеу" в 33-ата минута с попадение на Алваро Мората. Испанският нападател, който замени Карим Бензема в титулярния състав, отбеляза с глава след центриране отдясно на Иско.

След почивката мадридчани контролираха мача, а седем минути преди края на двубоя Бейл осигури победата с втори гол. Уелсецът, който се появи като резерва 13 минути по-рано, беше изведен зад защитата от Иско, напредна към вратата и отбеляза с шут по диагонала.

"Еспаньол" допусна втора поредна загуба в Примера дивисион и остава на девета позиция с 32 точки. Каталунците са на шест точки от зона "Европа".