Ново попълнение приближи "Ботев" до първата шестица

"Ботев" вече е само на една точка от шестия "Дунав"

Бразилецът Фернандо Виана отбеляза гол в първия си официален мач за "Ботев" (Пловдив) и донесе победа с 1:0 при гостуването на "Локомотив" (Горна Оряховица).

"Канарчетата" постигнаха трети успех в последния си четири двубоя в Първа лига и се изкачиха на седмата позиция с 27 точки.

Тимът, воден от Николай Киров, се доближи само на една точка от шестото място, на което се намира загубилия четири от последните си пет шампионатни срещи "Дунав" (Русе).

"Ботев" започна отлично мача в Горна Оряховица и откри резултата още в деветата минута. Омар Косоко беше изведен зад защитата, но си поведе прекалено дълго топката. Тя обаче се озова във Виана след рикошет и за бразилеца не бе проблем да я насочи в опразнената врата.

В 18-ата минута пловдивчани бяха близо до второ попадение след заучено изпълнения на пряк свободен удар. Виктор Генев обаче направи сериозен пропуск, след като на три метра от голлинията прати топката с глава над вратата.

Пет минути по-късно и Виана пропиля страхотен шанс за второ попадение. Косоко отново се измъкна зад защитата, напредна към вратата и подаде на бразилския си съотборник в атака. Новото попълнение на "канарчетата" си отвори позиция за стрелба, но ударът му премина покрай гредата.

В 38-ата минута "Локомотив" можеше да изравни при първата си добра възможност пред вратата на гостите. Софиен Муса стреля с глава след центриране от свободен удар, но Иван Чворович показа отличен рефлекс и изби топката в гредата, след което тя излезе в корнер.

В 60-ата минута гредата помогна и на домакините. Тодор Неделев стреля директно от свободен удар, а вратарят Николай Банков докосна топката с върха на пръстите си и тя се отби в страничния стълб, преди да излезе в корнер.

"Ботев" игра много стабилно в защита през второто полувреме и не даде почти никакви шансове на "Локомотив", който така и не успя да намери верния ритъм в атака.

"Железничарите" остават на 12-ата позиция с 18 точки, но толкова вече има и предпоследният "Нефтохимик". В първия мач днес бургазлии спечелиха домакинска победа с 2:0 срещу "Монтана", който остава закотвен на дъното с едва девет точки.