Хари Кейн прати "Тотнъм" на четвъртфиналите с хеттрик

Звездата на "шпорите" се отличи с хеттрик

Тотнъм" се класира за четвъртфиналите на турнира за ФА Къп, след като преодоля "Фулъм" в лондонското дерби с 3:0.

В основата на успеха на "шпорите" бе звездата на тима Хари Кейн, който отбеляза и трите попадения в двубоя.

С победата играчите на Маурисио Почетино избегнаха да запишат трета поредна загуба във всички турнири, което продължава да не им се е случвало под неговото ръководство.

"Фулъм" започна двубоя с лек домакински натиск, но постоепенно "шпорите" поеха инициативата и това доведе до гол още в 16-ата минута. Трипиер изпълни бързо тъч, Кристиан Ериксен напредна отдясно и центрира, а Кейн от воле откри резултата.

Отборът на Славиша Йоканович получи шанс да изравни след грешка на Ворм. Вратарят неразумно опита да подаде към Бен Дейвис, а Том Крейни опита удар с първото докосване. Старжът обаче се реваншира с добро спасяване. В 25-ата минута "Тотнъм" пропусна да удвои преднината си, но Ериксен стреля над вратата.

Малко след почивката Кейн отбеляза второто си попадение. Трипиер, който изигра много силен мач, намери Ериксен, който центрира отлично и английският национал отблизо прати топката в мрежата.

"Шпорите" продължиха да доминират и да създават положения, а в 72-ата минута Кейн се възползва от подаване на Деле Али, за да оформи хеттрика си и крайния резултат.