"Юнайтед" победи "Сент Етиен" с десет души и продължава напред в Лига Европа

"Червените дяволи" продължават напред

Манчестър юнайтед" се класира за осминафиналите на Лига Европа, след като записа победа и при гостуването си на "Сент Етиен".

"Чевените дяволи" се наложиха с 1:0 и продължават в следващата фаза с общ резултат от двата мача 4:0.

Единственото попадение в двубоя вкара Хенрик Мхитарян през първото полувреме, а английският тим игра близо половин час с човек по-малко, след като Ерик Баи си изкара два жълти картона в рамките на няколко минути.

В 11-ата минута Пол Погба създаде първото по-интересно положение, след като центрира остро към Златан Ибрахимович, но топката бе изчистена от Руфие. Шест минути по-късно обаче гостите откриха резултата и на практика убих надеждите на франуцзите за какъвто и да е обрат. Точен бе Мхитарян, който засече без проблем прецизно центриране на Хуан Мата отляво.

Само девет минути по-късно арменецът трябваше да бъде заменен от Рашфорд, след като получи мускулен проблем. Малко след половин час игра Ашли Йънг центрира много добре, но топката не стигна до негов съотборник. В 39-ата минута пък французите за първи път създадоха работа на Серхио Ромеро, който улови без проблем удар с глава на Перин

В 61-та минута Баи получи първия си жълт картон, а ,само три минути по-късно си изпроси и втори, с което остави тима си с десет души. В 76-ата минута Маркъс Рашфорд бе изведен от Дани Блинд зад защитата и се опита да плъзне топката покрай Руфие, но стражът на домакините се справи, скъсявайки бързо ъгъла.

До края на срещата играта беше предимно в средата на терена, а "Сент Етиен" видимо пестеше сили, предвид факта, че нямаше да стигне до чудо, за да преодолее тази фаза.