"Ювентус" докосва четвъртфиналите, "Лестър" загуби и в Европа

"Бианконерите" си осигуриха протоколен реванш в Италия

Ювентус" докосва четвъртфиналите на Шампионската лига, след като постигна победа с 2:0 като гост на "Порто" в първия сблъсък между двата тима.

"Драконите" играха над час с човек по-малко заради червения картон на Алекс Тейеш, а Марко Пяца и Даниел Алвеш донесоха успеха на "бианконерите" с голове в рамките на две минути в средата на второто полувреме.

В другия мач за вечерта "Лестър" пренесе слабата си форма от домашната сцена на европейската и загуби с 1:2 гостуването си на "Севиля". Испанският тим поведе с попадения на Пабло Сарабиа и Хоакин Кореа, но звездата на "лисиците" Джейми Варди даде сериозни надежди на тима си за реванша в Англия.

"Порто" започна по-активно срещата си днес, но постепенно "Ювентус" започна да намира ритъма си. В 25-та минута Алекс Тейеш получи жълт картон, а само две минути по-късно влезе изключително остро в краката на Сефан Лихтщайнер, с което си изпроси второ официално предупреждение и наса остави съотборниците си с човек по-малко.

В 38-та минута Гонсало Игуаин стреля в наказателното поле, топката рикушира коварно в крака на Фелипе и за малко не изненада Икер Касияс, но испанецът успя да се протегне и да избие топката в гредата. В първата минута на продължението преди почивката Дибала стреля мощно извън наказателното поле и отново страничният стълб на "Порто" спаси домакините от гол.

В 72-та минута влезлият само броени минути преди това Марко Пяца разпечата вратата на Касияс с първия си гол с черно-белия екип. Пауло Дибала се опита да намери Лихтщайнер отдясно, но топката рикушира в противников бранител и се оказа перфектна за навлизащия на скорост хърватин, който отбеляза с плътен удар по земя.

След гола Алегри пусна Дани Алвеш в игра и само 120 секунди по-късно именно бразилецът вкара за 2:0. След центриране на далечната греда на Алекс Сандро бекът овладя на гърди и прати топката в горния десен ъгъл. В 87-та минута "Ювентус" можеше да реши всичко в спора, след като Пяця пусна перфектен пас зад защитата към Кедира, герменцът плонжира и оптрави удар, но той мина покрай вратата на "Порто".

В другия мач за вечерта в Севиля домакините установиха контрол върху играта от самото начало и в 13-ата минута получи право на дузпа. Хоакин Кореа успя да стигне пръв до спорна топка и Уес Морган го фаулира в наказателното. Каспер Шмайхел без особени проблеми обаче спаси 11-метровия наказателен удар.

В 22-ата минута Шмайхел се изяви отлично и при изненадващ шут на Ескудеро от дъгата на наказателното поле. "Севиля" заслужено откри три минути по-късно. Ескудеро видя включването на Пабло Сарабия, центрира умело на задната греда и крилото заби с глава в обратния ъгъл. Това бе първо попадение във вратата на "Лестър" в турнира.

"Севиля" продължи да доминира и след почивката и в 62-ата минута удвои преднината си. Стеван Йоветич овладя на дъгата, матира Роберт Хут и Уес Морган и чукна за Кореа, който порази мрежата с помощта на гледата. От нищото "Лестър" се върна в мача в 72-ата минута, когато Джейми Варди намали. Дани Дринкуотър центрира ниско отляво и от вратарското поле непокритият Варди прониза мрежата на андалусийци. В заключителните минути страничния стълб отново спаси "лисиците" от нов гол.