"Андерлехт" изхвърли "Зенит" от Лига Европа с гол в 90-ата минута

Вицешампионът на Белгия "Андерлехт" отстрани носителя на трофея от 2008 г. "Зенит" в най-драматичния от първите девет сблъсъка в 1/16-финалите на Лига Европа.

Тимът на Рене Вилер продължава напред след общ резултат 3:3 и повече голове на чужд терен.

"Андерлехт" беше на секунди от отпадането, след като спечели първия мач с 2:0, но днес при гостуването в Санкт Петербург губеше с 0:3 до 90-ата минута. Гол в последната минутра на редовното време на Исаак Кисе Телин осигури на белгийците място в следващата фаза.

Шведският национал беше привлечен под наем от "Бордо" през зимната пауза, а днес отбеляза първото си попадение с екипа на "Андерлехт". Той се разписа с глава след центриране на появилия се като резерва само шест минути по-рано Брам Нютинк.

Това беше първият точен удар на "Андерлехт" в целия мач и едва трети изстрел към вратата на "Зенит".

Руският отбор доминираше през цялата среща и успя да заличи пасива от първия двубой, след като Гулиано откри резултата в 24-ата минута, а Артьом Дзюба добави второ попадение в 72-ата.

В 78-ата минута Гулиано запъти "Зенит" към осминафиналите с втория си гол в двубоя, но домакините не успяха да удържат аванса си до края.

Финалистът в Лига Европа от 2012 г. "Атлетик" (Билбао) също отпадна в първия кръг на директните елиминации. Испанците загубиха с 0:2 при гостуването на "Апоел" (Никозия) и напускат надпреварата с общ резултат 3:4.

Място в осминафиналите днес си осигуриха още "Олимпиакос", "Аякс", "Бешикташ" и "Рома", а вчера това направиха "Манчестър юнайтед", "Шалке" и "Краснодар".

Последните участници в следващата фаза ще бъда определени от двубоите "Копенхаген" - "Лудогорец", "Фиорентина" - "Борусия" (Мьонхенгладбах), "Генк" - "Астра", "Лион" - АЗ (Алкмаар), "Шахтьор" (Донецк) - "Селта", "Спарта" (Прага) - "Ростов" и "Тотнъм" - "Гент".