"Дунав" победи "Ботев" в ключов мач за място в първата шестица

Тимът на Веселин Великов прекъсна серията от три поредни загуби в Първа лига

Дунав" сложи край на серията си от три поредни загуби с победа при гостуването на "Ботев" (Пловдив).

Русенци спечелиха с 2:0 в първия мач от 21-ия кръг на Първа лига и постигнаха ключов успех в битката за място в първата шестица.

Тимът на Веселин Великов събра 31 точки и се утвърди на шестата позиция, като се доближи на една точка от петия "Черно море", на две от четвъртия "Локомотив" (Пловдив) и поведе с четири точки пред днешния си съперник. "Канарчетата" остават на седма позиция, но могат да бъдат изместени от осмия "Берое", който има 26 точки и утре посреща ЦСКА в Стара Загора.

Новото попълнение Бирсент Карагерен се превърна в герой за "Дунав". Атакуващият халф, който беше освободен от "Локомотив" (Ппловдив) през зимата, отбеляза и двете попадения във вратата на "Ботев".

Двубоят в Коматево можеше да се развие по различен начин, но в деветата минута удар с глава на Омар Косоко срещна страничната греда, а четвърт част по-късно Лъчезар Балтанов изпусна дузпа, отсъдена за игра с ръка на Николай Будинов.

В последната минута на първото полувреме "Дунав" нанесе своя удар. Самир Аясс центрира от десния фланг, топката мина над всички играчи в жълто-черно и стигна до останалия непокрит на далечната греда Карагерен, който не пропусна възможността да открие резултата.

През второто полувреме гостите от Русе категорично надиграха съперника и след като изпуснаха няколко добри положения за втори гол, Карагерен направи 2:0 след диагонален шут с левия крак в 70-ата минута.

След настоящия кръг до разделянето на първа шестица и втора осмица ще останат пет кръга.