"Байерн" поздрави Анчелоти за мач №1000 с разгром срещу "Хамбургер"

Шампионите спечелиха с 8:0 срещу "Хамбургер"

Байерн" отпразнува мач №1000 в професионалната кариера на треньора си Карло Анчелоти с разгромна победа. Шампионите се наложиха с 8:0 срещу "Хамбургер".

С 16-ия си успех за сезона те събраха 53 точки и запазват преднината си от пет пред "Лайпциг", който победи с 3:1 "Кьолн".

Това е изравнен рекорд за най-голяма победа за Анчелоти. Под негово ръководство "Реал" (Мадрид) спечели с 9:1 срещу "Гранада" през 2015 г., а пет по-рано "Челси" стигна до 8:0 срещу "Уигън".

С 20 точки "Хамбургер" е сред изпадащите.

Артуро Видал откри резултата в 17-ата минута с мощен удар централно пред вратата. Седем по-късно Роберт Левандовски удвои от дузпа.

Малко преди почивката полякът овладя топката след спасяване на вратаря на съперника и я прати във вратата за 3:0.

В 54-ата минута Левандовски записа хеттрик, като вкара с добре насочен удар в долния ляв ъгъл. Петнадесет минути по-късно резултатът вече беше 7:0 - най-напред Дейвид Алаба беше точен, а след това два бързи гола вкара Кингсли Коман.

Малко преди края се разписа и Ариен Робен.