"Пирин" стигна до обрат срещу "Монтана"

© Архив, LAP.bg

Пирин" стигна до обрат срещу "Монтана" в мач от 21-ия кръг на Първа лига, който се игра в Ловеч.

"Орлетата" продължиха възхода си през новия полусезон под ръководството на Милен Радуканов, след като се наложиха с 2:1 с голове на Даниел Младенов и Иван Цветков. Преди това символичните домакини бяха открили с попадение на Даниел Генов.

След успеха си благоевградчани събраха 25 точки и са на шест от първата шестица в класирането. "Монтана" пък продължава борбата си за оставане в елита, като до момента заема последното място в подреждането с едва девет точки.

Символичните домакини можеха да открият резултата в 10-ата минута, но Стивън Петков направи невероятен пропуск. В тази ситуация Андреас Васев се откъсна от центъра на терена по дясното крило, нахлу в наказателното поле на благоевградчани, пусна отлично към Петков, който стреля фронтално от 6 метра, но право в тялото на Макенджиев.

Активната игра на домакините даде резултат в 14-ата минута, когато Стивън Петков върна с пета към Даниел Генов, който стреля технично от 15 метра, топката се отклони в лявата греда и влетя в мрежата на "Пирин". Благоевградчани можеха да изравнят само 120 секунди по-късно, когато топовен шут на Юлиян Попев от 23-24 метра се отби в напречната греда.

В 38-ата минута "Монтана" организира поредна опасна атака отдясно, която завърши с пас по земя към Петков, но на него не му достигна малко, за да засече топката в мрежата.

След почивката "Пирин" се активизира и в 57-ата минута можеше да изравни, но изстрелът с глава на Станислав Костов след центриране от корнер кацна върху напречната греда.

Само четири минути по-късно благоевградчани изравниха. Бамба можеше да блокира центриране на Костов, но не го направи. От това се възползва Даниел Младенов, който изпревари бранител на домакините и прониза Александров за 1:1. Логичният успех на гостите дойде с гол на ветерана Иван Цветков няколко минути преди края на редовното време.