"Монтана" спечели първа победа от четири месеца насам

"Монтана" постигна едва третия си успех през сезона

Монтана" сложи край на серията си от осем поредни мача без победа след успех с 1:0 при гостуването на "Локомотив" (Горна Оряховица).

Последният в класирането на Първа лига записа едва третата си победа от началото на сезона и първа от ноември насам.

Тимът на Атанас Джамбазки събра 12 точки след 22 мача и се доближи на седем от днешния си съперник.

"Локомотив" е дванадесети, а със същия брой точки е тринадесетият "Нефтохимик", който по-късно днес посреща шампиона "Лудогорец".

"Монтана" изигра добър мач и закономерно стигна до успеха в Горна Оряховица. "Локомотив" пък допусна доста грешки в защита, показа липса на идеи в атака и не успя да надгради след равенството срещу "Левски" на "Герена" в предишния кръг.

Още в четвъртата минута груба грешка на вратаря Николай Банков и защитата пред него позволи на Андреас Васев да открие резултата.

Първо топката беше върната неубедително към Банков, който след това се забави с изчистването й. Тя попадна в Даниел Генов, който видя добре включилия се Васев, за когото не бе проблем да я изпрати във вратата отблизо.

Пет минути по-късно след нова поредица от грешки в отбраната на "Локомотив" Петър Атанасов отбеляза второ попадение, но то правилно беше отменено заради засада.

В ответната атака Софиан Муса прати топката във вратата на "Монтана", но и този път реферите взеха правилно решение и не зачетоха гола.

В следващите минути "Монтана" играеше доста организирано в отбрана, а "Локомотив" така и не намираше начин да затрудни вратаря Корин Брокс Мийд.

В 35-ата минута гостите бяха много близо до второ попадение, след като домакините отново сбъркаха при разиграването на топката в своята половина. Диагоналният шут на Сергей Георгиев обаче се отби в страничната греда.

В края на полувремето играчите на "Локомотив" поискаха дузпа за нарушение срещу Николай Христов, но съдиите закономерно подминаха ситуацията.

И след почивката "Монтана" бе по-организираният отбор и бе по-опасен в атака. В 61-ата минута Васев стреля неточно от добра позиция, а минута по-късно Банков спаси изстрел на Даниел Генов.

В 70-ата минута "Локомотив" стигна до първата си реална възможност да изравни. Меди Фунеш се измъкна много добре вляво от вратата, но вместо да подаде към един от тримата свои съотборници, които чакаха непокрити пред вратарското поле, отправи много неточен удар.

Четвърт час преди края попадение на Муса от "Локомотив" отново беше отменено, като и този път решението на страничния рефер беше правилно.

В 84-ата минута надеждите на домакините да предотвратят загубата угаснаха, след като Жан Амброуз изрита без топка Стивън Петков и получи директен червен картон.