"Пирин" се засили към шестицата след трета поредна победа

"Пирин" спечели максимума от девет точки през пролетта и се доближи до шестицата

Пирин" постигна третата си поредна победа и се прицели в шестицата в Първа лига.

Воденият от Милен Радуканов отбор надви с 1:0 "Локомотив" (Пловдив) на стадион "Христо Ботев" в Благоевград. Единствения гол в мача отбеляза Орлин Старокин в 14-ата минута.

Главен отсъстващ за "Локотомив" беше голмайсторът Мартин Камбуров заради заболяване. Благоевградчани записаха дубъл над черно-белите, след като през есента ги победиха с 3:2.

"Пирин" е с пълен актив от спечелени точки от подновяването на Първа лига. Тимът на Милен Радуканов е на седмата позиция с 28 точки, като изостава с четири от петия "Дунав" и шестия "Черно море", който е с мач по-малко.

"Пирин" имаше превес до средата на първото полувреме. Домакините пресираха съперника, който трудно изнасяше топката.

В 14-ата минута Александър Башлиев напредна отдясно и центрира по земя в наказателното поле. Старокин се възползва от лошото изчистване на отбраната на "Локомотив" и със силен удар от 20-ина метра отбеляза за 1:0.

До края на полувремето "Локомотив" наложи натиск, като достигаше до голови ситуации пред вратата на "Пирин" след статични положения. В 28-ата минута Дани Кики стреля опасно от фаул, но Благой Макенджиев се придвижи бързо и спаси с крак.

През второто полувреме играта се накъса от множество фаулове и жълти картони, като чисти голови положения липсваха.

В 81-ата минута след атака отляво топката се озова в Кики, който стреля с левия крак, но Макенджиев изби в ъглов удар. До края домакините имаха шанс да увеличат преднината си, но Аймен Суда и Станислав Костов не бяха съобразителни.

В края треньорът на "Локомотив" Едуард Ераносян беше изгонен от главния съдия Волен Чинков, заради реплика.