България раздели 18-о място на европейското по лека атлетика в зала

След бронза преди две години в Прага, Мавродиева спечели сребро в Сърбия

България завърши на 18-о място в класирането по медали на европейското първенство по лека атлетика в зала, което се проведе в Белград от 3 до 5 март.

Радослава Мавродиева донесе единственото българско отличие в "Комбат арена" - сребро в тласкането на гюле. Преди две години в Прага българските медали бяха два - бронз на Мавродиева и злато на Габриела Петрова в тройни скок.

От останалите седем българи в Белград най-близо до медал беше Тихомир Иванов в скока на височина. Той остана четвърти с 227 см, колкото преодоля и бронзовият медалист Павел Селиверстау. Нелепа грешка на Иванов в първия му опит на 218 см обаче го лиши от отличие.

Георги Цолов беше третият българин, който стигна до финал в своята дисциплина. Той зае седмо място в тройния скок, след като постигна личен рекорд от 16.78 м в третия си опит, но получи контузия в петия и не довърши състезанието.

Инна Ефтимова отпадна на полуфиналите в спринта на 60 метра. Румен Димитров в мъжкия спринт , Георги Иванов в тласкането на гюле и Румен Димитров и Златозар Атанасов в тройния скок не успяха да преминат квалификациите.

Полша спечели класирането по медали със седем златни, едно сребърно и четири бронзови отличия. Великобритания зае второто място с пет титли и общо десет медала.

България раздели 18-ото място с Австрия, Дания, Италия, Норвегия, Словакия и Турция. Отличие спечелиха представители на 26 страни, а шампионите станаха лекоатлети от 14 държави.