"Арсенал" се справи с лекота с "Линкълн" по пътя към полуфиналите на ФА къп

Лондончани спечелиха с 5:0 на "Емиратс"

Арсенал" се класира с лекота за полуфиналите в турнира за Купата на Англия. Лондончани се наложиха с 5:0 срещу аматьорския "Линкълн" на "Емиратс".

Головете вкараха Тио Уолкът, Оливие Жиру, Алексис Санчес, Арън Рамзи и капитанът на гостите Люк Уотърфол, който си отбеляза автогол.

Приказката на "Линкълн" приключи с мача срещу "Арсенал". Петодивизионният отбор стана първият аматьорски клуб, достигнал до четвъртфиналите за Купата на Англия от 103 години насам.

Гостите се държаха и запазиха нулевото равенство почти до почивката. В добавеното време на първата част при разбъркване в наказателното поле Уолкът стреля и след рикошет топката влезе във вратата.

След почивката "Арсенал" вече имаше огромно преимущество. В 53-ата минута Ектор Бейерин върна към Жиру, който от точката за изпълнение на дузпа удвои. Малко по-късно Уотърфол засече топката в собствената си врата в опит да изчисти.

Привържениците на "Линкълн" се забавляваха на "Емиратс"

Звездата на "Арсенал" Санчес вкара много красив гол в 72-ата минута. Чилиецът напредна, справи се с двама играчи на съперника и стреля технично от разстояние, като прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Фарман.

Три минути по-късно Санчес се справи със защитата и подаде към Рамзи, който отблизо се разписа за 5:0.

В полуфиналите вече е "Манчестър сити", победил с 2:0 "Мидълзбро" като гост. В неделя "Тотнъм" приема "Милоу", а в понеделник е големият мач между "Челси" и "Манчестър юнайтед".