"Барселона" с Везенков загуби драматично баскетболното "класико"

Везенков не бе на познатото си ниво

Реал" (Мадрид) постигна изключително драматична победа над "Барселона" със 76:75 в баскетболното "класико" от редовния сезон на испанското първенство.

Александър Везенков изигра 13:46 минути в мача като се отчете с шест точки. Той бе безгрешен при трите си стрелби за две точки, но пропусна и четирите си опита за тройка.

Най-резултатен за каталунците бе Стратос Перпероглу с 16 точки, а Анте Томич добави 14. За победителите също с 16 се отчете Серхио Лул, който се превърна и в големия герой на мача.

След равностойна първа част "Реал" нанесе своя удар през втората четвърт, след която поведе с 11 точки. През второто полувреме "Барселона" бавно, но методично успяваше да намали пасива си, за да се стигне до кош на Анте Томич и преднина за 75:74. По-малко от секунда преди края обаче Лул успя да вкара от трудна ситуация и и да донесе победата на своя отбор.

"Реал" е на второ място в класирането с 16 победи и 6 загуби, а "Барселона" е на шеста позиция с 15 победи и седем загуби.