Нголо Канте прати "Челси" на полуфинал за ФА къп

Канте вкара единствения гол в 51-ата минута

Челси" победи "Манчестър юнайтед" с 1:0 на "Стамфорд бридж" и се класира за полуфиналите на Купата на Англия.

"Червените дяволи" останаха с човек по-малко още в 35-ата минута заради втори жълт картон на Андер Ерера, а лондончани материализираха численото си предимство с гол на Нголо Канте в 51-ата минута.

След като испанецът беше изгонен, тимът на Жозе Моуриньо трябваше да концентрира всичките си усилия в защита - още повече при наличието на един единствен нападател в групата в лицето на Маркус Рашфорд, който също беше под въпрос за мача, и смяната на Хенрик Мхитарян с Маруан Фелайни.

"Челси" контролираше мача, търсеше различни варианти да стигне до гол и намери начин да преодолее Давид де Хеа, въпреки че играчите на "Юнайтед" бяха много добре организирани в отбрана.

Испанският страж на гостите направи няколко класни спасявания, но не успя да отрази изстрела на Канте, който получи пространство пред наказателното поле и насочи топката в далечния ъгъл.

"Юнайтед" така и не опита да тръгне в атака, въпреки че губеше в резултата. Гостите създадоха само един шанс да изравнят резултата, но Рашфорд не успя да преодолее Куртоа, след като се пребори с Давид Луис, финтира два пъти Гари Кейхил и си отвори отлична позиция за удар.

В едни от най-силните полуфинали в последните издания на ФА къп "Челси" ще играе с градския съперник "Тотнъм", а "Арсенал" и "Манчестър сити" ще излъчват другия финалист.