"Берое" закотви "Монтана" здраво на дъното

Въпреки силната си серия в последните няколко кръга, заралии нямат шансове за класиране в топ 6

Берое" постигна победа с 3:0 като гост на "Монтана" в мач от 25-ия кръг на Първа лига.

Два гола за успеха вкара Борислав Цонев, а един в края добави и Жуниор Мапуку.

С този успех старозагорският клуб събра 32 точки в актива си и временно се изравни със седмия в подреждането "Ботев" (Пловдив). Въпреки новите три точки обаче "Берое" няма никакви шансове да намери място в челната шестица.

"Монтана" пък допусна 19-а загуба от началото на сезона и остава на последното място с едва 12 точки.

През първата част двата отбора рядко стигаха до реална възможност за гол пред противниковата врата. В 26-ата минута новата Антон Карачанаков бе близо да открие резултата от пряк свободен удар, но вратарят на домакините Корин Брокс се намеси добре и изчисти в ъглов.

След подновяването на играта ситуацията на терена се промени коренно и двата тима създадоха няколко опасни възможности. Първи до гол обаче стигнаха заралии в в 53-ата минута. Мартин Райнов центрира отляво и намери необезпокоявания на втора греда Цонев. Той стреля от неудобна позиция с глава, Брокс първоначално спаси, но при добавката на нападателя бе безпомощен.

В 71-ата минута на метри пред наказателното поле на "Монтана" появилият се като резерва Атанас Зехиров технично се освободи от противников футболист, след което с мек пас с външен фалц намери Цонев. Връхлитащият футболист засече атрактивно топката в мрежата и за втори път препарира Брокс.

Пет минути преди края пък Мапуку затвърди успеха на своя тим, след като се разписа след асистенция на друга резерва - Матиас Делич, оформяйки крайното 3:0.