Юношите победиха Франция и стигнаха до директен мач за класиране на Евро 2017

© Архив, LAP.bg

Юношеският национален отбор по футбол до 19 години победи домакина и настоящ европейски шампион в тази възраст Франция с 2:1 и стигна до решителен мач за класиране на европейското първенство в Грузия през юли.

България събра четири точки след втория си мач от квалификационна група 5, след като в първия завърши 1:1 с Израел. Възпитаниците на Ангел Стойков се изравниха с лидера Босна и Херцеговина, който обаче има по-добра по-голова разлика след успеха си с 2:0 срещу Франция и днешното 1:1 с Израел.

Така в понеделник от 20.00 ч. българите и босненците ще се изправят в директен сблъсък за място на европейските финали. За Грузия се класират единствено победители в седемте групи.

Нападателят на "Славия" Калоян Кръстев откри резултата срещу Франция в 14-ата минута. Той пропусна изгодна възможност само минута по-рано, но се реваншира след удар с глава след центриране отдясно на Асен Чандъров.

България продължи да играе по-добре и десет минути след почивката удвои аванса си. Разписа се Тонислав Йорданов, който оползотвори центриране на Ивайло Найденов.

В 66-ата минута Муса Диаби вкара почетно попадение за "петлите", но четвърт час преди края Дайо Упамекано получи втори жълт и съответно червен картон.

В 80-ата минута Ивайло Найденов пропусна чудесен шанс да отбележи трето попадение за България. Ако това се беше случило, дори равенство срещу Босна и Херцеговина в последния кръг щеше да класира българския отбор за европейското. Сега тимът на Ангел Стойков трябва да търси задължителна победа.

В последните секунди на срещата Билал Бутоба също получи втори жълт и остави Франция в състав от девет души.