Фаворитките при жените стигнаха осминафиналите в Маями

Кербер беше колеблива, но спечели в два сета срещу Шелби Роджърс

Световната №1 Анжелик Кербер се класира за осминафиналите на тенис турнира в Маями, а през изминалата нощ същото направиха още четири от основните претендентки за титлата - Симона Халеп, Светлана Кузнецова, Джоана Конта и Винъс Уилямс.

От поставените в горната половина на схемата, които излязоха на кортовете тази нощ, отпадна единствено №8 Мадисън Кийс.

22-годишната американка загуби от испанката Лаура Аруабарена с 5:7, 5:7 и остави домакините само с една представителка в четвъртия кръг - 36-годишната Уилямс.

Винъс Уилямс остана единствената американка в турнира

Кербер отстрани друга от американките - Шелжи Роджърс, след успех с 6:4, 7:5. Германката имаше тежък мач, в който допусна три пробива, но реализира пет от своите 12 възможности в подаванията на Роджърс и стигна до победата след 90 минути игра.

В битка за място в четвъртфиналите лидерката в световната ранглиста ще срещне квалификантката Риса Озаки, която победи германката Юлия Гьоргес със 7:6 (5), 6:3.

Един от най-интригуващите осминфинали ще противопостави Уилямс и Кузнецова, които преминаха с лекота през третия кръг. Американката победи Патриция Мария Тиг от Румъния с 6:3, 6:0, а рускинята - Тейлър Таунзънд от САЩ с 6:4, 6:2.

Халеп даде само три гейма на Ана Контавейт от Естония

Поставената под №3 Симона Халеп даде само три гейма на Ана Контавейт от Естония - 6:3, 6:0, а следващата съперничка на румънката ще е Саманта Стоусър. Австралийката победи Шуей Пън от Китай с 4:6, 6:3, 7:5 в здрава битка, продължила два часа и половина.

Победителката от мача между Халеп и Соусър ще срещне в четвъртфиналите Аруабарена или Джоана Конта, която надигра Полин Парментие от Франция с 6:4, 6:0.

Двубоите от осминафиналите в долната половина, която бяха оформени в неделя, противопоставят №2 Каролина Плишкова срещу №15 Барбора Стрицова, №26 Миряна Лучич-Барони срещу Бетани Матек-Санс, №4 Доминика Цибулкова срещу Луцие Шафаржова и №6 Гарбине Мугуруза срещу №12 Каролин Вознячки.