Федерер и Надал продължават победния си ход в Маями, Вавринка отпадна

Федерер спечели тежка битка с Роберто Баутиста Агут след два тайбрека и два часа игра

Рекордьорът по титли от Големия шлем Роджър Федерер се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите "Мастърс 1000" в Маями, а поставеният под №1 Стан Вавринка беше елиминиран от Александър Зверев навръх 32-ия си рожден ден.

Рафаел Надал също стигна до финалната осмица, а място в четвъртфиналите намериха още Ник Кириос, Томаш Бердих, Джак Сок, Фабио Фонини и Кей Нишикори.

Федерер имаше изключително тежък мач срещу испанеца Роберто Баутиста Агут, в който стигна до успех със 7:6 (5), 7:6 (4) след два часа игра.

35-годишният швейцарец пропусна три точки за пробив в началото на двубоя, а след това се озова в много трудна ситуация. Той загуби подаването си за 4:5 и Баутиста Агут получи възможност да сервира за спечелването на първия сет.

Испанецът обаче не издържа на напрежението и допусна резултатът да бъде изравнен, след като направи двойна грешка при точката за връщане на пробива. В крайна сметка се стигна до тайбрек, в който Федерер реализира минибрейк за 5:3 и не изпусна аванса си.

Бившият №1 стартира отлично втората част и направи пробив още в първия гейм. Баутиста Агут не се предаде и веднага изравни. Испанецът се добра до тайбрек, но в него Федерер пое пълен контрол, поведе с 6:2 и при третия си мачбол сложи точка на спора.

"Мисля, че да излезеш от такъв брутален мач и на сутринта да се чувстваш като струна е като да отидеш на клуб. Когато си стар, не се чувстваш толкова добре", каза с усмивка Федерер, който изрази задоволство, че е успял да спечели в два сета.

Сънародникът му Стан Вавринка обаче не успя да прескочи четвъртия кръг. Водачът в основната схема спечели първия сет срещу Зверев, но беше категорично надигран в следващите два - 6:4, 2:6, 1:6.

Зверев реализира пет пробива от 11 възможности и спаси четири от петте шанса, които се откриха пред световния №3. 19-годишният представител на Германия стигна до успеха след 1.44 ч. игра и записа втора победа във втория си мач с трикратния шампион в Големия шлем.

В следващия кръг Зверев ще се изправи срещу Ник Кириос, който победи Давид Гофен със 7:6 (5), 6:3. Другият четвъртфинал в горната половина на схемата противопоставя Федерер и Томаш Бердих, който елиминира Адриан Манарино с два сета - 6:3, 7:5.

В долната половина четирикратният финалист в Маями Рафаел Надал имаше труден мач срещу страхотно сервиращия Никола Маю. Испанецът обаче също показа впечатляващо ниво на началния си удар и стигна до победа с 6:4, 7:6 (4) след 95 минути игра.

Надал показа впечатляващ сервис за успеха с 6:4, 7:6 над Никола Маю

Носителят на 14 титли от Големия шлем вкара 63% от първите си сервиси, спечели 92% от тях (35/38) и не даде нито една възможност за пробив на французина. В същото време бившият №1 получи само един шанс да спечели подаването на съперника, но това се оказа напълно достатъчно за победата.

В спор за място на полуфиналите Надал ще срещне американеца Джак Сок, който нямаше никакви проблеми срещу своя сънародник Джаред Доналдсън - 6:2, 6:1.

Съперници в последния четвъртфинал са Кей Нишикори и Фабио Фонини. Японецът, който е поставен под №2 в турнира, победи Федерико Делбонис с 6:3, 4:6, 6:3, а италианецът се справи с Доналд Йънг след 6:0, 6:4.