Надал срещу Фонини е първият полуфинал на мастърса в Маями

Надал ще играе за седми път на полуфинал в Маями в опит да се класира за петия си финал

Носителят на 14 титли от Големия шлем Рафаел Надал се класира за полуфиналите на турнира от сериите "Мастърс 1000" в Маями след убедителна победа над американеца Джак Сок.

Испанският тенисист даде само пет гейма на последния оцелял представител на домакините и имаше нужда само от 83 минути за успеха с 6:2, 6:3.

В опит да се класира за петия си финал в Маями Надал ще се изправи срещу един от неудобните си противници - италианеца Фабио Фонини, който постигна неочаквано категорична победа срещу поставения под №2 Кей Нишикори.

Другият полуфинал ще бъде определен идната нощ от двубоите Ник Кириос срещу Александър Зверев и Роджър Федерер срещу Томаш Бердих.

Испанецът постигна трета победа от три мача срещу Сок, но за пръв път не загуби сет от американеца

Надал отново демонстрира изключителната си борбеност, за да запише трета победа от три мача срещу Джак Сок, но първа без загубен сет.

30-годишният испанец спаси шест от седемте точки за пробив, които се откриха пред 24-годишния американец, и показа страхотна ефективност при своите шансове - четири пробива от пет възможности.

Бившият №1 спечели още първото подаване на съперника, а в осмия гейм реализира втори пробив, за да сложи край на първия сет. Сок отговори с пробив на старта на втората част, който затвърди с гейм на нула, но Надал бързо влезе в ритъм и спечели шест от следващите седем гейма.

Световният №7 ще играе за седми път на полуфинал в Маями, но за пръв път от три години насам. Това е един от трите турнира от сериите "Мастърс", които той никога не е печелил.

Фонини елиминира Нишикори след едва 67 минути игра

В другия четвъртфинал, който се игра тази нощ, Фонини имаше нужда от едва 67 минути, за да елиминира Нишикори.

Италианецът реализира пет пробива от седем възможности и загуби подаването си два пъти при шестте шанса, които се откриха пред японския тенисист.

Фонини записа първа победа в третия си мач срещу Нишикори. Заемащият 40-ото място в световната ранглиста италианец се класира на полуфинал в сериите "Мастърс" за втори път в кариерата си след турнира в Монте Карло през 2013 г.

Надал има седем победи в десетте си мача срещу Фонини, но трите победи на италианеца дойдоха в последните им шест сблъсъка - в Рио де Жанейро, Барселона и на US Open през 2015 г.