"Лудогорец" победи ЦСКА с два спорни гола

Козмин Моци вкара първия гол в мача, а Джонатън Кафу отбеляза втория

Лудогорец" направи нова крачка към спечелването на шеста поредна титла, след като се наложи с 2:0 при гостуването си на ЦСКА в дербито от последния кръг на редовния сезон в Първа лига. Разградчани стигнаха до успеха след две попадения от засади, които не бяха маркирани от страничния рефер Веселин Мишев.

Тимът на Георги Дерменджиев записа дубъл от победи срещу червените и събра 67 точки след 21-ия си успех от 26 мача. Шампионите вече имат аванс от 16 точки пред втория "Левски" и 21 точки пред ЦСКА, който завършва редовната част на първенството на трета позиция.

Тимът на Стамен Белчев създаде четири-пет чисти голови положения и доминираше през по-голямата част от мача, но нито веднъж не успя да преодолее Ренан дос Сантос. В същото време "Лудогорец" показа максимална ефективност и отбеляза две попадения с първите си два точни удара в мача.

В началото на двубоя играта беше равностойна и на терена не се случи нищо интересно. Първото чисто положения за гол дойде в 20-ата минута. Рубен Пинто отправи силен шут от далечна дистанция, а вратарят Ренан боксира с две ръце, но не по най-добрия начин. Топката попадна във връхлитащия Каранга, който беше на чудесна позиция за удар или подаване. Той избра първото, но изстрелът му прелетя над вратата.

Осем минути по-късно гостите от Разград поведоха с първия си точен удар в мача. Вандерсон центрира от свободен удар, а Козмин Моци изпревари играчите в червено и с отлично насочен удар с глава прати топката във вратата с помощта на страничния стълб. Повторенията показаха, че румънският защитник е бил в засада със съвсем малко при подаването, но Веселин Мишев не вдигна флага си.

В 30-ата минута Натанаел едва не си отбеляза изключително куриозен гол при опит да предотврати корнер. Той насочи топката от аутлинията към далечния ъгъл, но Ренан реагира бързо и не позволи тя да попадне в мрежата.

Секунди по-късно Густаво Кулма беше изведен вляво от Антон Недялков, напредна към крайната линия и върна към точката на дузпата за Кирил Десподов. Нападателят обаче направи сериозен пропуск, пращайки топката високи над вратата.

В 34-ата минута и Пинто пропиля отличен шанс. Каранга свърши добра работа с гръб към вратата и подаде към португалеца, който от границата на наказателното поле отправи слаб удар право в ръцете на вратаря на "Лудогорец".

Шест минути по-късно шампионите стигнаха до второ попадение след нова грешка на Веселин Мишев. Вандерсон беше изведен зад защитата от Марселиньо, напредна сам срещу вратата и след това комбинира вдясно с включилия се Кафу, който спокойно прати топката в опразнената врата.

В тази ситуация засадата при паса към Марселиньо беше по-явна от тази при първия гол, но се разви на висока скорост, а страничният съдия беше заел много лоша позиция.

През второто полувреме ЦСКА заигра по-силно, притисна съперника и в 53-ата минута стигна до най-добрата си възможност за отбелязване в мача. Каранга излезе очи в очи с Ренан, но не успя да го преодолее. Топката обаче попадна в Арсенио, който предостави нов шанс на Каранга. Бразилецът обаче направи шокира пропуск на два метра от голлинията.

Малко по-късно Моци пресече опасно центриране на Десподов, а в 72-ата минута Кевин Меркадо също пропусна много добра възможност. В крайна сметка ЦСКА не успя да се върне в мача и допусна шестата си загуба в шампионата и втора през 2017 г. след тази срещу "Левски" преди месец.

Коментари (68)
  1. 1 Профил на pet_fire
    Рейтинг: 4996 Неутрално

Личеше си разликата в класите в полза на Лудогорец. За първия гол не може да се твърди че е от засада.

2. 2 Профил на garincha
    garincha
    Рейтинг: 225 Неутрално

ЦСКА не съществува. Има едно ГМО от Микре носещо името ЦСКА-София. А два гола от засада нямаше. Поне първия си беше чист гол.
    Все пак тия Ганчовците не бяха лош спаринг. Но си личеше как "Лудогорец" се бъзикаха с тях.

God bless Russia!
  3. 3 Профил на ЗаНиЗа
    ЗаНиЗа
    Рейтинг: 2768 Неутрално

Головете от засада, но пък положенията, ударите на червените хич ги нямаше. Първият удар беше в 20-та минута, а другите, като реверанс към зелените - не се "сбиха" на терена. Опитни са Лудогорец, играят с мисъл, творчески, а в ЦСКА спазват само схемите, играят ентусиазирано, но някак сухо, като отличници-зубрачи, само където не са доучили още за матурата. Ще ближем рани, та дано станем по-добри. Иначе публиката иска и знае какво е на Армията. Само, че защо дикторът провокира със засадите?!? Да играят, както го правеха при Христо Янев или само с Чорбаджийски не става!

Направи съд от глината, празнината вътре в него го прави полезен.
  4. 4 Профил на Peni Nikol
    Peni Nikol
    Рейтинг: 5226 Гневно

Победи с два гола от засада, но нали са на Лудогорец...

Рейтинг: 462 Неутрално

Дневник, ако бяхте и толкова конкретни с тиретата, както със засадите, грешка нямаше да имате.

Иначе страничния определено повлия на мача. Хайде, първата е тънка, ама втората задължително трябваше да я маркира.

7. 7 Профил на Voiko
    Voiko
    Рейтинг: 946 Неутрално
  8. 8 Профил на bludniq_sin
    bludniq_sin
    Рейтинг: 1326 Неутрално

При първия гол няма никаква засада. Прегледайте повторенията - последния в червено покрива засадата на 100%. При втория гол изглежда, че има засада, но трябва да се пусне линията между манолев и вандерсон. Диема показаха, че не са в състояние да отразят правилно такива спорни моменти и гостът им го каза - не мога да коментирам със сигурност преди да видя ситуацията от правилния ъгъл - човекът имаше предвид, че няма свестен кадър.

И та попитам - хората 30 минути и в студио и явно на стадиона гледат под лупа ситуацията за да имат мнение има ли или няма засада, а съдията действа в секундата - особено при първата ситуация не може по никакъв начин да се вмени вина в който и да е от съдиите за отсъждането без значение има или няма засада.

Отделно - феновете на цска-софия скандираха "цигани" около 80-та мин. на мача - за такова нещо затвориха половината сектор В от мач от шампионската лига заради това, че отговориха на скандиранията на фенове на цска и стяуа по същия начин. Сега дали ще има последствия?

А тая работа с диктора беше абсолютно безумие - от позицията на какъв и от името на кого се съобщава такова с такава категоричност имало или нямало засада? Ми, че ако бяха нахлули от сектор Г на терена и ако бяха направили меле и да пострадат хора?

И последно - цск-софия не можаха да вкарат нито един гол .. и разправят, че второто полувреме били доминирали - не доминирахте момчета - лудогорец ви вкараха в ситуация да атакувате, а те дебнеха за контра и можеха и трети да вкарат - не всеки който владее постоянно топката и атакува означава, че ръководи мача и диктува темпото.

9. 9
    ****

Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.

10. 10 Профил на Вонин
    Вонин
    Рейтинг: 487 Неутрално

До коментар [#8] от "bludniq_sin":

Не се хаби, на следващия мач в Европа пак ще сте 500 човека!
    Да сте живи и здрави!
    Засада на Вандерсон!

11. 11 Профил на bludniq_sin
    bludniq_sin

До коментар [#10] от "Вонин":

Кога сме били 500 човека на мач в европа? И какво общо има това - селски номера въртите. Диктора се опитва да провокира публиката. На стадиона 8 хил души - това е подигравка предвид изкуственото напрежение, което сами си създадохте преди мача. Първия гол е напълно редовен, втория по-скоро е от засада, но при тия камери и тия кадри -толкова.

12. 12 Профил на Големи яйца:)
    Големи яйца:)
    Рейтинг: 947 Весело

Г-н автор на дописката, свалете оранжевите очила - при първия гол на каузата нямаше засада!

13. 13 Профил на MORTAR
    MORTAR

Някой има ли съмнение че Прокопиев и Ганчев са дупе и гащи. Да добавим в техния кръг и Оги Донев.

Микреското джудже искаше кръв. Затова е наредил на диктора да направи тази изцепка. Още повече че не е вярна. Порвия гол е 1000% редовен. Втория е спорен.

Дано агитката на ЦСКА не правят в момента золуми из София.

****

Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.

17. 17 Профил на Големи яйца:)

Най-интересното в мача беше "импровизацията" на диктора, но тук дори липсва като информация!

18. 18 Профил на MORTAR
    MORTAR

Микренското джудже прехвърли цялата недвижима собственост на завода в Баховица на офшорки и после обяви фалит с което реализира схема да не си плати кредите от 80 млн към КТБ.

И нито ред за далаверата в медиите на моралния стожер.

19. 19 Профил на С С К
    С С К
    Рейтинг: 652 Весело

Смешни,горчиви хленчове в сп.редакция;ако и ние имахме право на бан
    3 м. аут за дезинформация и откровени лъжи. ЖАЛКИ!!!
    Второто полувреме"Разград" само си пазеха краката и здравето,
    защото дърводелците от тирето бяха извадили целия арсенал от
    брадви,секири,сатъри,бичкии,триони.И все пак,кога поне голче поне
    едно едничко.Посредствено тимче,добре че го има,за да се успокоявам,
    че има по-големи смешници от "Левски".
    Всяка загуба на ДС Леевскй 1914 е полезна за българския футбол.
    Честито! Вонин
    Абе,хубавец,ако сляза на твоето елементарно ниво,ще ти врътна
    такъв коментар,че ще изчезнеш от сайта за дълго.

По-добре да си здрав и богат,отколкото беден и болен.
  20. 20 Профил на роджър
    роджър
    Рейтинг: 877 Неутрално

+++++
    Съобщението на диктора беше не просто скандално и просташко, но и престъпно - те търсеха намесата на публиката !
    След мача Стойчо Стоилов също се държа като простак /какъвто е/ и подбудител !
    Съгласен съм и за телевизията - абсолютно елементарни и пристрастни коментари ...

21. 21 Профил на chicago514
    Рейтинг: 1951 Неутрално

Глупости.Гола на Моци не е от засада.Второто положение не може да се коментира защото няма стоп кадър от линията на засадата и да се правят разни махленски изказвания като се гледат сенките и чертите на окосените части на терена просто не е професионално.Истината е,че след 26 кръга разликата в точките между Лудогорец и ЦСКА е 21 точки и 16 пред Левски.Пък нека ръководствата на двата Гранда смятат,че тази разлика се получава щото съдиите свирят за Лудогорец.

22. 22
    ****

23. 23 Профил на gobay
    gobay
    Рейтинг: 898 Неутрално

Абе гледах и слушах някакъв футболен гений,който казваше,че Лудогорец не са непобедими.Та същият този гений какво ли ще каже сега?

24. 24 Профил на С С К
    С С К

До коментар [#2] от "garincha":

миш

ЦСКА не съществува. Има едно ГМО от Микре . Но си личеше как "Лудогорец" се бъзикаха с тях.
    —цитат от коментар 2 на garincha

Игра на котарак с мишленце.Както пишеше Уорни -"ЖАЛКАРИ"

25. 25 Профил на MORTAR
    MORTAR

Все пак, беше много забавно феновете на отбора на Гриша Ганчев да скандират "мафия".

Подкрепят си мутрето от Микре

26. 26 Профил на bat_plamen
    Рейтинг: 4375 Неутрално

До коментар [#1] от "pet_fire":

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
    Няма кой да се опре на "Лудогорец" поне една петилетка напред.

27. 27 Профил на bat_plamen
    Рейтинг: 4375 Любопитно

28. 28 Профил на bat_plamen

До коментар [#14] от "neut":

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
    И следващите няколко години........................

29. 29 Профил на mavro
    mavro
    Рейтинг: 412 Неутрално

Дневник,спортният ви редактор е пристрастен и това ви прави да изглеждате непрофесионално.

30. 30 Профил на Ogiigo
    Ogiigo
    Рейтинг: 1194 Неутрално

До коментар [#15] от "phuncky":

+++++++++++++++++++++++++++++++++! Първият гол е абсолютно редовен! А за втория няма камера в подхгодящ ъгъл, за да се прецени! Каквито им коментаторите на тези от Диема, такива (толкова) им и камерите! А онова нещо с 4-те букви, не показа нищо стойностно, като футбол! Не знам как имат оì да прикзават!

Колкото един предмет е по-кух, толкова повече шум вдига.

ръсиш "бисери",опитваш се да уязвиш съфорумец,наричаш го селянин,а
    прочитайки няколко твои коментара,май най-изявения такъв си ти.

33. 33 Профил на MORTAR
    MORTAR

Един коментар от Топспорт:

Много интересно !!!

Онзи ден тумбата фенове на Тирето се кефеха и поздравяваха, че гнусното погазване на закона и провалянето на търга били "гражданско неподчинение" и "борба за защита на истинския ЦСКА"...

Юристи одобряваха нарушаването на закона.

Ултрас-рецидивист заяви в интервю, че е влязъл в стаята на синдика.

Фенове и ДЕЦА бяха привикани целево и вкарани в борбата на Гнома нарочно да провали търга.

И днес същата тази тумба фенове на Тирето хлени, е законът бил погазен заради 2 засади !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Е, това е пълен та*ак !

Заслужавате си го.

Отвсякъде.

Четвъртит вибратор с огромна контра-гайка !

Директно доставен и намазан с ГЕЛ.

34. 34 Профил на ytrewq
    ytrewq
    Рейтинг: 605 Неутрално

Невероятна атмосфера за футбол - благодарение на феновете на ЦСКА-София но за съжаление загубиха. Честито на Орлите. Лудогорец като по чудо не вкара и трети гол. Кешерю се откъсна зад червената защита и подаде не много добре към оставения абсолютно непокрит Кафу. Бразилецът не успя да овладее добре топката, за да шутира фронтално срещу Китанов, което щеше да е почти сигурно трето попадение. Но това е футбол , какво да се прави - ще има и победители и губещи !

35. 35 Профил на ytrewq
    ytrewq

До коментар [#20] от "роджър":

''След мача Стойчо Стоилов също се държа като простак /какъвто е/ и подбудител !''

Стоилов смята, че Лудогорец получава подкрепа от съдиите, а срещу ЦСКА се позволява много твърда игра. „Това е хубаво във футбола, че не всичко е пари. Трябва и разбиране. Доказали сме, че Литекс има положителен баланс в мачовете спрямо тях (Лудогорец). Намесват се външни фактори, които накланят везните в тяхна полза. Бих засегнал съдийството. На техните футболисти се позволява да играят фтубол, докато на другите не се позволява. Много груба игра се позволява срещу нас, докато срещу нашите конкуренти при първото грубо влизане се вадят картони. Взимаме бразилци, те на твърда игра много трудно се адаптират. Това е един компонент от играта, който лично мен много ме нервира.”. Шефът на „Армията” призна, че съжалява за решението си да извади Литекс от мача срещу Левски, което доведе до изхвърляне на ловчанлии от елита. „Като видях какво се случи с Литекс, разбира се, че съжалявам за изваждането на отбора. Няма човек, който да не съжалява !!!

36. 36 Профил на Hawaii
    Hawaii
    Рейтинг: 3440 Весело

Гриша Ганчев да не пише статии в Дневник под псевдоним !!!!