"Лацио" прескочи "Рома" в дербито и е на финал за Купата на Италия

Лацио" излезе краен победител в дербито с "Рома" и се класира за финала за Купата на Италия. "Вълците" спечелиха с 3:2 реванша, но след 0:2 в първата среща съперникът им продължава.

"Римските орли" ще опитат да спечелят купата за седми път в историята си и за първи след 2013 г.

В другия полуфинал ще спорят носителят на отличието "Ювентус" и "Наполи". Шампионите се наложиха с 3:1 в първия мач у дома.

Крайният победител практически беше предопределен в 37-ата минута. Тогава Чиро Имобиле се пребори за топката в наказателното поле и стреля, но Алисон спаси. Милинкович-Савич се оказа на правилното място и отблизо вкара за "Лацио".

"Рома" вече имаше нужда от четири гола, за да се класира. Домакините изравниха две минути преди почивката. След центриране от ляво защитник на "Лацио" не изчисти добре и Стефан ел Шаарави отбеляза.

Имобиле върна преднината на небесносините в 56-ата минута. Той беше изведен сам срещу Алисон и нямаше проблеми да го преодолее, като пусна топката вдясно от него.

В оставащото време "Рома" направи необходимото, за да спечели мача. Два гола на Мохамед Салах донесоха успеха. В 66-ата минута той се възползва, след като Ел Шаарави улучи гредата и беше точен при добавката.

В последната минута Салах отново беше на правилното място и отблизо се разписа.