Третодивизионният "Литекс" изхвърли "Черно море" след дузпи и е на полуфинал за купата

Третодивизионният "Литекс" се класира за полуфиналите в турнира за Купата на България. Съставът от Ловеч победи с 6:4 "Черно море" след дузпи.

В редовното време и продълженията срещата завърши 1:1.

"Литекс" постигна нов успех срещу отбор от по-горна група, след като преди това преодоля софийските "Локомотив" и "Славия". За втора година в полуфиналите ще има състав от третото ниво на футбола. Миналия сезон състезаващият се във В група ЦСКА спечели купата.

"Черно море" започна по-дейно, но "Литекс" игра стабилно в защита. Два пъти Марек Кузма пропусна добри възможности, а вратарят на оранжевите се справи с удар на Пируло.

В 21-ата минута Даниел Георгиев извърши нарушение срещу Веселин Васев в наказателното поле и домакините получиха дузпа. Методи Костов беше точен и даде преднина на отбора си.

Михаил Венков изравни с глава в 34-ата след центриране на Георги Илиев от ъглов удар. Малко преди почивката Борислав Балджийски пропусна отлична възможност. Нападателят беше изведен от Кузма в наказателното поле, но се забави и ударът му беше блокиран от защитник.

В 50-та минута варненци изпуснаха нова добра възможност. Опасен удар на Георгиев беше спасен от Диян Вълков. Марко след това удар на Венков с глава премина над вратата.

Продълженията преминаха при превъзходство на "Черно море". Варненци атакуваха и опитваха да спечелят, но не можаха да го направят.

При дузпите футболистите на "Литекс" бяха безгрешни, а Венков стреля в гредата.