Меси вдъхнови "Барселона" за победа срещу "Севиля"

Барселона" продължи успешния си ход в надпреварата с "Реал" (Мадрид) на върха в Примера дивисион. Каталунците спечелиха с 3:0 срещу "Севиля".

Много силен мач изигра Лионел Меси, който в предния двубой получи почивка. Аржентинецът подаде на Луис Суарес за първия и вкара другите два гола.

Шампионите събраха 69 точки и излязоха на върха с точка пред "Реал". Белите обаче имат два мача по-малко, като тази вечер гостуват на борещия се за спасение "Леганес".

"Барселона" изигра много силно първо полувреме, в което пред съперника нямаше почти никакви възможности. Трите гола дойдоха за по-малко от десет минути.

В 25-ата Меси напредна от дясно и подаде към Суарес. В първия момент защитник на "Севиля" му попречи, но след това уругваецът със задна ножица вкара за 1:0.

Три минути след това дойде моментът на звездното трио. Неймар получи вляво в наказателното поле, обърна надясно към Суарес, който върна към Меси и аржентинецът удвои. В 33-ата минута след разбъркване след ъглов удар защитник на андалусийците не успя да изчисти добре и със силен удар Меси беше точен за 3:0.

След почивката играта стана по-оспорвана, но до нови голове не се стигна. В последните секунди Виктор Витоло от гостите получи втори жълт картон и беше изгонен.

За "Севиля" това беше пети пореден мач без победа и отборът се отдалечи от върха и остава четвърти с 58 точки.