"Ботев" постигна най-голямата победа за сезона в Първа лига

Ботев" записа най-голямата победа през сезона в Първа лига. Пловдивчани се наложиха със 7:1 срещу последния "Монтана" в среща от първия кръг във втората фаза на първенството.

Мачът изравни рекорда от успеха на "Лудогорец" с 5:3 срещу "Дунав" за най-резултатен двубой дотук в шампионата.

"Ботев" събра 38 точки и е убедително начело в група А от осмицата в Първа лига. "Монтана" е последен с 12.

Важен момент за домакините беше голът на 15-годишния Кристиан Добрев. Той вкара първия си гол за "канарчетата", за да направи 6:1.

Още в петата минута Крум Стоянов проби в наказателното поле и от малък ъгъл откри резултата. В 26-ата по сходен начин Лъчезар Балтанов удвои.

Минути след влизането си в игра след почивката Антонио Вутов с първото си докосване увеличи преднината на "Ботев". Той вкара красив гол, като с ножичен удар използва отскочила топка след спасяване на английския вратар на "Монтана" Брокс.

Гостите намалиха в 69-ата минута чрез Саер Сене, който се разписа на празна врата след подаване на Сергей Георгиев.

В оставащото време "канарчетата" отбелязаха от четири хубави гола. Тодор Неделев вкара два пъти, разписаха се още Добрев и Вутов.