С два гола на Игуаин "Ювентус" направи поредна стъпка към спечелването на титлата

Шампионите се наложиха с 2:0 срещу "Киево"

Първенецът в Серия А "Ювентус" продължи устремения си път към нова титла. "Бианконерите" се наложиха с 2:0 срещу "Киево" в среща от 31-ия кръг.

И двата гола вкара Гонсало Игуаин - по един в двете полувремена.

"Ювентус" събра 77 точки и води с девет пред втория "Рома". "Вълците" са с мач по-малко, като в неделя гостуват на "Болоня".

През първото полувреме домакините имаха пълно превъзходство, а гостите останаха без точен удар. След почивката "Киево" заигра по-добре и имаше възможности, но не ги използва.

В 23-ата минута Пауло Дибала направи пробив от дясно и от аутлинията върна към Игуаин, който вкара за 1:0.

През втората част пропуски направиха аржентинецът и Дибала. Игуаин все пак успя да вкара още веднъж в срещата. В 84-ата минута Дибала отново преодоля защитата на съперника и подаде вдясно към Стефан Лихтщайнер, който пусна към аржентинеца и той отблизо беше точен.