"Наполи" се върна на победния път след успех над "Лацио"

Наполи" се върна на победния път в Серия А след успех над "Лацио" в мач от 31-ия кръг. Двубоят на "Олимпико" завърши при резултат 3:0, точни за отбора на Маурицио Сари бяха Хосе Кайехон и Лоренцо Инисние, който се разписа на два пъти.

"Наполи" събра 67 точки на третото място, а "римските орли" са четвърти с 60. Вторият "Рома", който има 71, по-рано днес победи с 3:0 "Болоня".

Резултатът беше открит в 25-ата минута. Тогава Марек Хамшик получи в наказателното поле и прати към далечната греда, където Кайехон от движение се разписа от около три метра.

В началните минути на второто полувреме Инсиние удвои. Алан намери го с дъговиден пас в наказателното поле, топката тупна и след това италианският национал прати покрай вратаря Томас Стракоша. Инсиние вкара 13-ия си гол от началото на сезона в първенството.

След това последваха силни минути за "Лацио". В 61-ата минута Милинкович-Савич стреля с глава над вратата. В 70-ата Патрик Габарон принуди Пепе Рейна да се намесва решително, а съвсем малко след това топката беше изчистена от голлнията след удар на Уесли Хьод.

Крайното 3:0 оформи Инсиние във втората минута на добавеното време след пас на Пьотър Жилински, като прати топката в долния десен ъгъл.

В следващия кръг "Наполи" приема "Удинезе", а "Лацио" гостува на "Дженоа".