"Лудогорец" и "Левски" завършиха без голове в мач с малко емоции

"Лудогорец" не успя да вкара гол във втори пореден мач

Лудогорец" и "Левски" направиха нулево равенство в Разград в най-очаквания мач от кръга в Първа лига. Срещата премина без голове и с малко емоции.

Сините играха с човек по-малко в последните минути след изгонването на Мехди Бурабия за втори жълт картон.

Въпреки че победител няма, и двата отбора могат да са доволни. "Лудогорец" запази преднината си от 13 точки на върха, а "Левски" взе точка, която може да е ценна в съревнованието с ЦСКА за второто място.

За шампионите това беше втори мач, в който не отбелязват гол, след като в предния кръг паднаха с 0:1 от "Дунав". "Лудогорец" отново игра без нито един футболист, роден в България, в състава си.

Домакините бяха далеч от най-доброто си лице през първото полувреме, а "Левски" имаше превъзходство. Роман Прохазка пропусна от удобна позиция след удар с глава в 20-ата минута.

Сините имаха претенции за дузпа срещу Бабатунде Адениджи, но съдията Ивайло Стоянов не даде знак за нарушение. Нигерийският нападател можеше да вкара малко преди почивката, когато стреля и след рикошет топката се насочи към вратата, но Ренан дос Сантос изби.

Разликата между първия и втория остава 13 точки

През първото полувреме "Лудогорец" поиска втори жълт картон за Димитър Пиргов след по-грубо нарушение, но такъв не последва.

Шампионите заиграха по-добре през второто полувреме. Най-хубавата възможност за домакините дойде в 71-ата минута, когато Джонатан Кафу стреля в към ръцете на вратаря Николай Кръстев.

Малко по-късно Бурабия беше изгонен след опасна игра. "Лудогорец" се насочи в атака, но не можа да вкара. До края възможност имаше пред Клаудиу Кешеру, но голмайсторът на отбора стреля встрани.