"Наполи" се доближи до второто място в Серия А

Наполи" постигна втора поредна победа в Серия А и се доближи до второто място. Отборът на треньора Маурицио Сари се наложи с 3:0 над "Удинезе" на "Сан Паоло" с голове през второто полувреме и събра 70 точки.

Вторият "Рома" има 72. "Вълците" завършиха 1:1 с "Аталанта" по-рано днес, а водачът в класирането "Ювентус" е с 80 след успеха си с 2:0 над "Пескара".

Наставникът на неаполитанците заложи на същия титулярен състав, с който спечели с 3:0 срещу "Лацио", и това се случи за първи път през сезона.

Домакините владееха топката 74 процента през първото полувреме, но така и не успяха да застрашат вратата на Орнестис Карнезис.

"Наполи" успя да поведе бързо след почивката. В 48-ата минута Жоржиньо изведе Дрис Мертенс с пас през цялата защита и белгиецът сам срещу вратаря с добре премерен удар от границата на наказателното поле се разписа.

Вторият гол беше вкаран в 63-ата минута, когато Алан се пребори за топката пред наказателното поле след грешка на Емануел Агиеманг-Баду и отправи силен удар, който не остави шансове на Карнезис.

Хосе Кайехон оформи крайния резултат в 72-ата минута с удар от въздуха в наказателното поле, като преди това защитата на "Удинезе" блокира два изстрела.

В следващия кръг "Наполи" ще играе срещу "Сасуоло", а "Удинезе" ще гостува на "Болоня".