"Ботев" прекъсна серията на "Славия" след категорична победа

Ботев" прекъсна серията на "Славия" от три мача без загуба след убедителна победа в мач от 29-ия кръг на Група А от втората осмица на Първа лига. "Канарчетата" се наложиха с 3:0 на Националния стадион "Васил Левски" и се върнаха на победния път, след като в предишния кръг отстъпиха с 0:1 пред "Верея".

Нападателят Омар Косоко вкара две от попадения, другият, който се разписа за отбора на Николай Киров, беше Антонио Вутов.

"Ботев" заема първото място в групата с 41 точки. "Славия" е втори с 34. Жълто-черните създадоха повечето опасни положения в мача и можеха да спечелят с по-голям резултат, но намесите на Георги Петков не позволиха това са се случи.

Резултатът беше открит в 34-ата минута, когато Тодор Неделев стреля силно от дистанция и затрудни Петков, който не успя да задържи топката и тя попадна в Косоко. Той беше изпуснат от защитата и сам срещу вратаря се разписа.

В края на първото полувреме "Ботев" удвои преднината си след добра индивидуална изява на Вутов. Той финтира Петко Христов и Стефан Велев, излезе сам срещу Петков и със самочувствие реализира.

Крайният резултат беше оформен в 53-ата минута. Косоко получи в наказателното поле, справи се с лекота с Велков и с плътен удар прати в долния десен ъгъл. В края на мача нападателят беше близо да оформи хеттрик при контраатака, но Петков се справи с удара му от няколко метра.