"Борусия" (Дортмунд) излезе на третото място в Бундеслигата

Борусия" (Дортмунд) зае третото място в класирането на Бундеслигата. Жълто-черните победиха с 3:2 в гостуването си на "Борусия" (Мьонхенгладбах). Точни за отбора на Томас Тухел бяха Марко Ройс, Пиер-Емерик Обаяменг и Рафаел Герейро. Марсел Шмелцер си вкара автогол, а Ларс Щиндъл се разбиха за домакините.

Гостите можеха да водят още до третата минута, но удари на Ройс минаха покрай вратата. В 10-та минута обаче звездата на жълто-черните беше точен от дузпа.

Постепенно домаканите успяха да се върнат в мача и показахо по-добра игра, която доведе до изравняване в 43-та минута, когато точен беше Ларс Щиндъл.

Три минути след почивката пък Марсел Шмелцер си вкара автогол. След като поведе "Борусия"(Мьонхенгладбах) се прибра в своята половина и гостите установиха пълен контрол.

В 59-та минута Обамеянг успя да изравни, а три минути преди края Рафаел Герейро смълча трибуните на "Борусия Парк", като оформи крайния резултат.