"Пирин" си подпечата участието в елита с равенство срещу "Локомотив" (Горна Оряховица)

Пирин" подпечата участието си в елита през следващия сезон с равенство. Благоевградчани направиха 1:1 с "Локомотив" (Горна Оряховица) в последния мач от 29-ия кръг на Първа лига.

Гостите поведоха в 17-ата минута с гола на Рахави Кифуети. В началото на втората част Даниел Младенов изравни от дузпа.

"Пирин" не успя да спечели шеста поредна домакинска победа, макар да игра над 20 минути с човек повече. Въпреки това отборът на Милен Радуканов си осигури участие в баражите, определящи състава, който ще предизвика участник от челото в шестицата за мястото му в Европа.

"Локомотив" игра стабилно през първото полувреме и не допуснаха почти никакви опасности пред вратата на Николай Банков. В 11-ата минута гостите пропуснаха да открият, след като Кифуети улучи греда.

Шест минути по-късно Кифуети даде преднина на отбора си с хубав гол. Той получи в средата на половината на съперника, напредна през центъра и с удар от 16-17 метра преодоля Благой Макенджиев.

Благоевградчани започнаха по-дейно след почивката и бързо изравниха. В 49-ата минута резервата Младенов вкара от дузпа, отсъдена за нарушение срещу него от Банков.

Младенов, който вече има девет гола през сезона, продължи да играе добре, но направи пропуск в 60-ата минута. В 71-ата Карл Мадианга получи втори жълт картон след нарушение срещу Антон Костадинов в средата на терена, но до края "Пирин" не се възползва.

"Локомотив" остана последен в група "Б" на осмицата с 27 точки, на точка зад третия "Нефтохимик". "Берое" е втори в групата с 37.