"Тотнъм" издържа теста "Кристъл палас" и продължава по следите на "Челси"

Тотнъм" запази интригата във Висшата лига след победа над "Кристъл палас". Двубоят на "Селхърст парк" завърши 1:0. Голмайстор стана Кристиан Ериксен в 78-ата минута и спря силната серия на "орлите" срещу водещите отбори, като до момента постигнаха победи срещу "Ливърпул", "Челси" и "Арсенал".

Отборът на мениджъра Маурисио Почетино събра 74 точки на второто място, което е рекорд за клуба в историята на Висшата лига, като разликата с първия "Челси" е четири. Сините победиха с 4:2 "Саутхемптън".

"Шпорите"владееха топката 67% от игровото време през първата част, но трудно стигаха до чисти голови положения. Гостите отправиха един точен удар, колкото и домакините, като и в двата случая вратарите нямаха проблеми със спасяванията.

Пет минути преди края на първото полувреме Андрос Таунсенд отправи силен изстрел от разстояние, но прати над вратата.

В 54-ата минута защитникът Мамаду Сако се контузи, след като усука коляното си, и беше заменен. Той беше изнесен с носилка, а на десния му крак беше поставена шина. На негово място влезе Деймиън Дилейни.

Това се отрази на играта в защита на "Кристъл палас" и гостите установиха натиск. Деле Али пропусна добра възможност в 56-ата минута, когато Кайъл Уокър центрира и младият футболист отправи удар от движение, но прати покрай лявата греда.

Последваха пропуски на Али и Уокър след удари от дистанция. Натискът на "шпорите" продължи и това даде резултат. В 78-ата минута Ериксен вкара красив гол с удар от дистанция. Вратарят Уейн Хенеси плонжира, но изпълнението на датчанина беше от висока класа. Попадението беше под номер 100 за отбора през този сезон във всички турнири.

"Арсенал" победи шампиона "Лестър". Двубоят на "Емирейтс" завърши 1:0 след автогол на защитника Роберт Хут в 86-ата минута. Санчес центрира, играчите на "лисиците" не успяха да се справят с изчистването и Начо Монреал отправи удар от границата на наказателното поле. Топката се отби от тялото на Хут и влезе във вратата.

Три минути след това Месут Йозил прати топката във вратата от близо, но страничният съдия вдига флага за засада.

През първото полувреме чилийският нападател на "топчиите" удари напречната греда, а силен удар на Тио Уолкът беше отразен от Каспер Шмайхел.

Добри положения за "Лестър" пропуснаха Джейми Варди и Рияд Марез също през първата част.

"Арсенал" събра 60 точки и зае шестото място. "Лисиците" са 15-и с 37.

"Мидълзбро" се наложи с 1:0 над "Съндърланд" и постигна две победи над този съперник през сезона за първи път от сезон 2002-03. "Черните котки" са на последното място с 21 точки и през следващия сезон ще играят в Чемпиъншип.