"Дунав" откри обновения стадион пред 10 000 зрители, но загуби от "Локомотив" (Пловдив)

© ФК Дунав

Около 10 000 души изпълниха обновения стадион на "Дунав" при първото "истинско" домакинство на русенци в Първа лига. Воденият от Веселин Великов отбор обаче загуби с 2:3 от "Локомотив" (Пловдив) в интересен двубой.

До момента "Дунав" трябваше да домакинства в Разград, тъй като съоръжението не отговаряше на изискванията. Миналата година държавата отпусна 1 млн. лева за ремонта, а откриването на стадиона се забави с няколко седмици.

Празникът за първия домакински мач на "Дунав" във футболния елит от повече от 20 години беше съпътстван от изпълнение на мажоретки и хореография по трибуните.

На терена представящият се силно отбор допусна първата си загуба от началото на срещите от втората фаза на първенството.

Русенци започнаха добре и в шестата минута поведоха с гол на Бранимир Костадинов. Последваха още няколко опасни атаки пред вратата на гостите, но до второ попадение не се стигна.

В 17-ата минута "Локомотив" изравни - Ванчо Траянов намери с дълъг пас Веселин Марчев, който вкара.

© ФК Дунав

"Дунав" тръгна добре и във второто полувреме. В 57-ата минута обаче Мартин Камбуров се възползва от грешка в защитата на русенци и даде преднина на "Локомотив".

Домакините владееха повече и атакуваха често, но без резултат. При контраатака на гостите в 86-ата минута Марчев се разписа за втори път за 3:1. Минута по-късно Костадинов беше изведен от Хубчев в наказателното поле на пловдивчани и намали. "Локомотив" съумя да запази преднината си и спечели.